Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

veckoauktion den 13 maj 2024


Visning: lördag 11/5, söndag 12/5 och måndag 13/5. Fredag 10/5 är det inte visning på grund av Kristi Himmelfärdsdag tidigare i veckan

  • Sortera efter 


    6144 Matta

    Nain, 6la, silkeinslag, 210x316 cm

    Utrop: 32.000 kr
    Pris just nu 27.500 kr

    Auktionen avslutas
    13 maj kl 19:43


  • 7238 Akvarell
    Björn Blomberg (1925-2003), "Snöbyar, Torneträsk"...//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:20
  • 7117 Akvarell
    Carl Anton (f. 1933), Sverige. Gamla Stan. Signera..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:36
  • 7118 Akvarell
    Carl Anton (f. 1933), Sverige. Kustbild. Signerad...//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:23
  • 7019 Akvarell
    Elis Aidanpää, fjällmotiv. Signerad, daterad 64, a..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:56
  • 7124 Akvarell
    födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:24
  • 1008 Akvarell
    Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:06
  • 6193 Akvarell
    I W Sweeting. Signerad, daterad 1880, landskap med..//
    UTGICK 

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:26
  • 7300 Akvarell
    Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:36
  • 7020 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Signerad, akvarell, landsk..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:24
  • 7081 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 1906, St..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:09
  • 7364 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Signerad, Styrsö, yttermåt..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:14
  • 7370 Akvarell
    Otto Ericsson. Signerad, daterad 42, Hamnmotiv, 53..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:42

    7057 Armband

    18k guld, Bismark länk, 1946. Längd: 18 cm. Vikt: 33g

    Utrop: 16.000 kr
    Pris just nu 13.500 kr

    Auktionen avslutas
    13 maj kl 18:28


  • 7417 Akvarell
    Peter Kolacz, Signerad, komposition, 54x54, ytterm..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:27
  • 7420 Akvarell
    Peter Kolacz, signread, komposition, 100x67 cm, yt..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:16
  • 7354 Akvarell
    Tom Krestesen (f. 1927), Danmark. Signerad. Akvare..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:25
  • 7082 Akvareller
    2 st, Harry Wichmann (1916-1993), Sverige. Signera..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:16
  • 7096 AladÃ¥bform
    Höganäs. Längd: 19 cm, höjd: 11 cm
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:54
  • 7339 Ampel
    Glas. Diameter: 25 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:45
  • 7089 Ampel
    koppar och glas, omkring 1900. Diameter: 40 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:57
  • 6233 Ampel
    med prismor. Diameter: 45 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:23
  • 6094 Appliquer
    Tre ljuspunkter, mässing. Bredd: 33 cm. Höjd: 20 c..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:22
  • 7057 Armband
    18k guld, Bismark länk, 1946. Längd: 18 cm. Vikt: 33g
    Utrop: 16.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:28
  • 7049 Armbandsur
    Certina Automatic, "Waterking215", ej armband
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:21
  • 7114 Ask
    med lock, Lack med pärlemo. Längd: 35 cm, djup: 26..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:51

    6140 Matta

    Ziglar Ariana, 202x307 cm

    Utrop: 14.000 kr
    Pris just nu 11.500 kr

    Auktionen avslutas
    13 maj kl 19:26


  • 7112 Assietter
    10 st, Arabia, Taika. Diameter: 20 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:20
  • 7043 Assietter
    12 st, grönt glas. Diameter: 21 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:40
  • 7197 Bänk / sideboard
    1950/60-talTeak. Längd: 102 cm, djup: 27 cm, höjd:..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:19
  • 7412 Barnsäng
    Rotting, med monterad himmelsäng och klädsel. Läng..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:53
  • 7259 Barnvagn
    modell äldre
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:40
  • 7153 Barstol
    klädd sits
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:11
  • 7012 Bestick
    32 delar, Rostfritt, Nobel, Gunnar Cyrén (1931-201..//
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:52
  • 7015 Bestick
    7 delar, silver, 1700-/1800-tal. Längd: 19-21,5. V..//
    Utrop: 2.200 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:39
  • 6073 Bestick
    88 delar, Nysilver, Gense, Svenskt Spets, 60 kniva..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:00
  • 6174 Blandteknik
    Adolf Hallman (1893-1968), . Signerad, porträtt, 2..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:09
  • 7363 Blandteknik
    Erik Jerken (1898-1947), Sverige. Signerad, datera..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:37
  • 7127 Blandteknik
    Francois Gall (1912-1987), Frankrike. Gatubild "Mo..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:18

    6002 FÃ¥töljer

    ett par, JINDRICH HALABALA, tillskriven. Tjeckien, 1950-tal. Modellen formgiven på 1930-talet, renoverade. Svartbetsad stomme, fast stoppad rygg och sits. Bredd: 65 cm. Djup: ca 63 cm. Höjd: 77 cm, sitthöjd: ca 38 cm

    Utrop: 11.000 kr
    Pris just nu 9.800 kr

    Auktionen avslutas
    13 maj kl 18:59


  • 7121 Blandteknik
    Gunnar Notini (1883-1952), Sverige. Uggla i vinter..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:45
  • 7239 Blandteknik
    Oidentifierad konstnär. Porträtt. Signerad. Blandt..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:59
  • 7215 Blandteknik
    Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Vinterbild m..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:31
  • 6051 Blyerts
    Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Replik". Signe..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:58
  • 7085 Bonbonjär
    + skål, Böhmen. Höjd: 12-15 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:53
  • 6155 Bord
    björk, bemålad skiva. Bredd: 126 cm, djup: 86 cm, ..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:48
  • 7050 Bord
    omkring 1900, furu. Bredd: 76 cm, djup: 43 cm, höj..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:40
  • 7140 Bordsdekoration
    Porslin. Höjd: 28 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:16
  • 7242 Bordslampa
    Fd fotogen. Höjd: 55 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:46
  • 7241 Bordslampa
    Fd Fotogen. Höjd: 58 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:06
  • 7240 Bordslampa
    mässing. Höjd: 40 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:25
  • 7246 Bordslampa
    med glasskärm. Höjd: 30 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:35

    1021 OljemÃ¥lning

    Gerard Pieter Adolfs (1897-1968), Nederländerna. Signerad, daterad a tergo 1953, Arabisk torghandlare. Olja på duk, 30x40 cm, yttermått inklusive ram: 38x48 cm

    Utrop: 12.000 kr
    Pris just nu 9.800 kr

    Auktionen avslutas
    13 maj kl 19:24


  • 7245 Bordslampa
    metall/Glas. Höjd: 44 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:33
  • 7244 Bordslampa
    Strindbergmodell. Höjd: 40 ca
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:06
  • 7052 Bordslampa
    Strindbergsmodell, nutida, Cottex. Höjd: 30 cm
    Utrop: 400 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:16
  • 7162 Bordslampfot
    mässing. Höjd: 42 cm
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:49
  • 7138 Bordslampfot
    Orrefors, Carl Fagerlund (1915-2011), Sverige. RD ..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:49
  • 7003 Bordslampfot/l..
    silver, (800/1000). Höjd: 32 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:27
  • 7381 Bordslampor
    Ett par, mässing. Höjd: 44 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:23
  • 7166 Bordslampor
    ett par, mässing. Höjd: 79 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:42
  • 7390 Bordslampor
    Ett par, Onyx. Höjd: 75 cm
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:13
  • 7132 Bordslampor
    Ett par, trä och metall. Höjd: 38 ca
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:44
  • 7031 Bordsur
    Porslin, med figurer. Längd: 15,5 cm, djup: 5 cm, ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:47
  • 7217 Bricka
    med kant, mässing. Diameter: 42 cm, höjd: 3. 5 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:16

    6141 Matta

    Ziglar Ariana, 158x222 cm

    Utrop: 12.000 kr
    Pris just nu 8.800 kr

    Auktionen avslutas
    13 maj kl 19:33


  • 7216 Brickor
    2 st, ciselerad dekor, koppar, Diameter: 41-42 cm...//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:33
  • 6221 Burkar
    2 st, Arabia & Rörstrand, Paratiisi & Kulinara. Lä..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:16
  • 7178 ByrÃ¥
    1800-tal, mahogny. Bredd: 94 cm, djup: 50 cm, höjd..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:32
  • 7398 ByrÃ¥
    1940-tal, mahogny, Svenska Möbelfabrikerna AB, Bre..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:05
  • 7399 ByrÃ¥
    England, Idegran. Bredd: 38 cm, djup: 28 cm, höjd:..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:31
  • 7196 ByrÃ¥
    Louis XVI-stil, stenskiva. Bredd: 68 cm, djup: 36 ..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:01
  • 5389 ByrÃ¥
    NK Nordiska Kompaniet. Rödbetsad furu med beslag a..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:44
  • 7071 ByrÃ¥
    rokokostil, Stenskiva, Intarsia. Bredd: 81 cm, dju..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:15
  • 7269 ByrÃ¥
    Rokokostil. Bredd: 82 cm, djup: 36 cm, höjd: 72 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:06
  • 7143 Carborundumets..
    James Coignard (1925-2008), Frankrike. Signerad, n..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:04
  • 7144 Carborundumets..
    James Coignard (1925-2008), Frankrike. Signerad, n..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:36
  • 7039 Champagnevispar
    18 st, Nysilver, St & Co. Längd: 16 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:42

    7285 Soffgrupp

    4 delar, Yngve Ekström (1913-1988), Sverige. Swedese. 2 st Soffor + bord + fåtölj. Längd: 87-146-205 sam. Längd: 140. Djup: 80 cm, höjd: 42 cm

    Utrop: 8.000 kr
    Pris just nu 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    13 maj kl 18:28


  • 7231 Cittra
    Jubeltöne, Konzert Salon -Harfe, 57x44 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:43
  • 5147 ClubfÃ¥töljer
    Chesterfield modell, klädd i brunt skinn. Bredd: 9..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:10
  • 6188 Coasters
    för flaskor, 4 st, Skultuna, botten i trä, försilv..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:55
  • 7088 Dalahäst
    höjd: 1. Längd: 12 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:20
  • 7165 Damarbetsbord
    1800-tal, England. Bredd: 70 cm, djup: 40 cm, höjd..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:04
  • 7192 Damskrivbord
    Louis XV-stil, valnöt med skåp och lådor, på korta..//
    Utrop: 6.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:21
  • 7360 EmmafÃ¥töljer
    Ett par, blå velourklädsel i medaljongmönster, sit..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:43
  • 7400 EmmafÃ¥töljer
    Ett par, rosa velour
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:18
  • 7080 Etsningar
    3 st, Signerad, Harald Sallberg (1895-1963), Sveri..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:19

    6180 Soffa

    3-sits, klädd med Bakertyg, Lotus. Längd: 200 cm

    Utrop: 6.500 kr
    Pris just nu 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    13 maj kl 20:25


  • 5342 Etsningar
    5 st. Erling Johansson (f. 1934), Sverige. Signera..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:02
  • 7264 Fällbord
    Björk. Diameter: 75 cm, höjd: 68 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:38
  • 6220 Fällbord
    England. Bredd: 69 cm. Djup: 69 cm, höjd: 69 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:03
  • 7125 Färgetsning
    Felix Neuenkamp. Signerad, numrerad 60/75. Bildmåt..//
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:30
  • 7365 Färglitografi
    2 st, Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Signer..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:51
  • 7145 Färglitografi
    Anders Erik Malm. Signerad, numrerad 65/150, dater..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:08
  • 5298 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:19
  • 5309 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:36
  • 5307 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:04
  • 5299 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:28
  • 7415 Färglitografi
    Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:38
  • 7107 Färglitografi
    Bengt Orup (1916-1996), Sverige. Signerad, numrera..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:02

    7192 Damskrivbord

    Louis XV-stil, valnöt med skåp och lådor, på korta svängda ben, Dekor av infällda porslinsplattor med romantiserande motiv, draghandtag och beslag i mässing. Bredd: 92 cm, Djup: 58 cm, Höjd: 133 cm

    Utrop: 6.000 kr
    Pris just nu 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    13 maj kl 20:21


  • 7357 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Sommar i sk..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:43
  • 7235 Färglitografi
    Elis Åslund (1872-1956), Sverige. Fjällmotiv. Sign..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:29
  • 5130 Färglitografi
    Franco Costa (f. 1934), Italien. Signerad, numrera..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:21
  • 7146 Färglitografi
    Jean Picard Le Doux, "Oiseau soleil. Signerad, num..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:40
  • 7293 Färglitografi
    Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:43
  • 2083 Färglitografi
    Leif Nielsen (1920-2004), Danmark. Signerad, numre..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:43
  • 7416 Färglitografi
    Lena A Liderholm. Signerad, numrerad 1038/1750,54x..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:46
  • 7210 Färglitografi
    Lennart Jirlow (1936-2020), Sverige. Stilleben. Si..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:25
  • 5370 Färglitografi
    Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:12
  • 5374 Färglitografi
    Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:19
  • 6209 Färglitografi
    Ole Hauki (f. 1935), Signerad, numrerad 246/275, "..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:30
  • 7413 Färglitografi
    Olle Nyman (1909-1999), Sverige. Signerad, numrera..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:06

    1028 Spegel

    + konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm

    Utrop: 6.000 kr
    Pris just nu 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    13 maj kl 20:32


  • 7208 Färglitografi
    Olle Olsson Hagalund (1904-1972), Sverige. Signera..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:14
  • 7222 Färglitografi
    Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Höst. Signerad..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:52
  • 7109 Färglitografi
    Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Sommarkust. Si..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:27
  • 7229 Färglitografi
    Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Sommarskärgård..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:20
  • 7220 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Kust. Signer..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:16
  • 5302 Färglitografi
    Stefan W Igelström (f. 1953), Sverige. Fruktkorg, ..//
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:59
  • 5305 Färglitografi
    Stefan W Igelström (f. 1953), Sverige. Komposition..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:59
  • 5303 Färglitografi
    Stefan W Igelström (f. 1953), Sverige. Signerad, f..//
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:41
  • 7078 Färglitografi
    Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:48
  • 6071 Färglitografi
    Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad e..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:18
  • 6070 Färglitografi
    Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:17
  • 7219 Färglitografier
    2 st, Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Mark..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:38

    7233 Herrarmbandsur

    18k guld, Tissot, graverad, diameter: 3,5 ca, läderarmband

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 3.400 kr

    Auktionen avslutas
    13 maj kl 20:14


  • 7211 Färglitografier
    3 st, Albin Amelin (1902-1975), Sverige. Signerade..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:33
  • 7055 Fat
    + kaffeskedar, 1 + 10 delar, silver. Längd: 11 cm,..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:05
  • 7226 Fat
    2 st, dekor i famille rose. Diameter: 23 cm
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:43
  • 7006 Fat
    Arabia, Hilkka-Liisa Ahola (f. 1920), Dia 31 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:32
  • 7334 Fat
    Rörstrand, omkring 1900. Längd: 28 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:01
  • 4169 FÃ¥tölj
    + pall, Ekornes, skinn
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:03
  • 7150 FÃ¥töljer
    ett par, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Ulfåsa
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:09
  • 7151 FÃ¥töljer
    ett par, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Ulfåsa
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:47
  • 6002 FÃ¥töljer
    ett par, JINDRICH HALABALA, tillskriven. Tjeckien,..//
    Utrop: 11.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:59

    7077 OljemÃ¥lning

    Georg Suttner (1922-2014), Sverige. Signerad, "Blått novemberland". Olja på duk, yttermått inklusive ram: 48x61 cm

    Utrop: 1.500 kr
    Pris just nu 3.200 kr

    Auktionen avslutas
    13 maj kl 20:52


  • 7172 Flaskschatull
    1800-tal, med 3 st flaskor, mahogny. Längd: 22 cm,..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:30
  • 7128 Fototyp
    efter "Jean Cocteau", meny, yttermått inklusive ra..//
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:13
  • 7345 Frukostset
    Brödhållare + knivställ, nysilver. Höjd: 23 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:34
  • 7340 Fruktbestick
    12+ 12 delar, England, i etui. Längd: 5-18,5
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:16
  • 7062 Gardiner
    2 längder. Längd: 190 cm, Marimekko, "Unikko", Mai..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:18
  • 7005 Glas
    Gunnel Nyman (1909-1948), Notsjö, Finland, GN23, 1..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:55
  • 7142 Glasservisdelar
    ca 65 delar. Höjd: 7-30 cm
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:09
  • 6022 Glasservisdelar
    Iittala Ultima Thule, 20 delar. Höjd: 7-12/22 cm
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:14
  • 7090 Glasservisdelar
    Kosta, 55 delar, ca, Fontän, design: Vicke Lindstr..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:07
  • 7378 Golvlampa
    England, mässingfot, skärm i metall. Höjd: 150 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:07
  • 7187 Golvlampa
    Gustaviansk stil. Höjd: 171 cm
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:35
  • 7271 Golvlampa
    mässing, Bergboms. Höjd: 18 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:16

    1004 OljemÃ¥lning

    Pelle Åberg (1909-1964), Sverige. "Uppställning av brännvinsflaskor och tilltugg", Monogramsignerad. Olja på pannå, 62x41 cm, yttermått inklusive ram: 66x56 cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    13 maj kl 20:18


  • 7270 Golvlampa
    metall. Höjd: 186 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:59
  • 6057 Golvlampfot
    mässing, Cottex, ledad ställbar arm. Höjd: 133 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:03
  • 7034 Gosedjur
    2 st, "Melissa & Doug", modell större, Tiger + gir..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:30
  • 7308 Gouache
    Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:39
  • 7311 Gouache
    Stig-Owe Jemseby (1941-2017), Sverige. Signerad, y..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:13
  • 7218 Grafiska blad
    6 st, Carl fredrik Akrell, Skånka slott. Signerade..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:17
  • 6038 Grafiska blad ..
    "Yxlon 84", bland annat Bertil Almlöf, Eva Stockha..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:19
  • 7038 Grytor
    2 delar, Koppar. Höjd: 21-22m bland annat 10L
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:43
  • 5136 Halsband med h..
    Rolf Karlsson, silver, Filminstitutet. Vikt: 40 g...//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:57
  • 7054 Hänge
    + brosch, 2 delar, 18k guld. Diameter: 2 cm, längd..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:18
  • 7116 Hänge
    18k guld, med sten, 5,8 gr brutto, mått: 3x2 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:36
  • 7233 Herrarmbandsur
    18k guld, Tissot, graverad, diameter: 3,5 ca, läde..//
    Utrop: 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:14

    1034 SkÃ¥lfat

    Åke Holm (1900-1980), Sverige. Signerad. Stengods, på järnställning. 58x60 cm. Höjd: 12-63 cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    13 maj kl 18:17


  • 7397 Herrbetjänt
    Fratelli Reguitti, Italien, märkt FR Brevettato Ma..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:14
  • 4331 HörnvitrinskÃ¥p
    Karl Johan, björk. Höjd: 202 cm, nyckel
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:47
  • 7343 Hylla med lÃ¥dor
    Uno & Östen Kristiansson, Luxus, Lövträ. Längd: 38..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:17
  • 7025 Ishink
    Husqvarna, plast, 1950-tal. Höjd: 19 cm
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:54
  • 6003 Jardiniere
    Valnöt. Längd: 34 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:52
  • 7066 Kaffe & mockak..
    31 delar, Rosenthal, floral dekor
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:52
  • 7013 Kaffe/teskedar
    6+ 4 st, silver. Vikt: 100 gr ca
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:24
  • 7336 Kaffegods
    Den Kongelige Porcelainsfabrik / Bing & Grøndahl, ..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:11
  • 7199 Kaffekoppar
    2 st, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsb..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:31
  • 6235 Kaffeservis
    Goebel, 14 del
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:20
  • 7332 Kaffeservis
    Rosenthal, 25 del
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:09
  • 7065 Kaffeservisdelar
    17 delar, Rosenthal / Rörstrand, floral dekor
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:59

    7160 Soffa

    Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Samsas. Längd: 185 cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    13 maj kl 19:40


  • 7014 Kaffeskedar
    silver, 13 del div. Längd: 9,5-12. Vikt: 150 gr ca
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:29
  • 7248 Kakfat
    på fot, glas och metall. Diameter: 28 cm, höjd: 23 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:26
  • 7395 Kakfat
    på fot, Musselmalet, helblond, Royal Copenhagen. D..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:46
  • 7131 Kandelabrar
    Ett par, mässing. Höjd: 44 cm
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:14
  • 7092 Kanna
    Koppar, Birger Eriksson, Falun. Höjd: 23 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:59
  • 1036 Karmstol
    Rokoko
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:04
  • 7009 Karmstol
    Tyg Stensöta
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:12
  • 6082 Karmstolar
    1 par + stol, Gustaviansk stil
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:55
  • 7401 Karmstolar
    ett par, Barockstil, Bodafors
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:03
  • 6110 Karmstolar
    Ett par, Barockstil, sits och rygg i rotting
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:08
  • 7161 Karmstolar
    ett par, England
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:50
  • 7185 Karmstolar
    Ett par, rokokostil, petit pointsklädsel
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:56

    7346 Ljusstakar

    ett par, rysk empire, kristall och brännförgylld brons. Höjd: 27,5 cm

    Utrop: 5.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    13 maj kl 19:51


  • 7008 Karmstolar
    ett par, rotting med tyg, Firma Svenskt Tenn, Väge..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:02
  • 7406 Karmstolar
    Ett par. Gustaviansk stil.
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:03
  • 7046 Karotter / fat
    6 delar, Vardag + Taffel, Gustavsberg & Rörstrand
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:36
  • 7106 KarpskÃ¥l
    Kina, Porslin, 1900-tal, Dia 58. Höjd: 18 cm
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:52
  • 7369 Karta
    Wadstena, 1769, Jonas Brolin, 51x61 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:20
  • 7180 Kista
    Allmoge, 1830, Originalmålning. Bredd: 69 cm, djup..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:06
  • 7048 Klackring med ..
    18k guld. Vikt: 8,5g brutto
    Utrop: 2.800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:48
  • 7256 Kökspall
    Anderstorps Werkstads AB (AWAB), 1950-tal, kromad ..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:34
  • 7257 Kökspall
    Anderstorps Werkstads AB (AWAB), 1950-tal, kromad ..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:17
  • 7258 Kökspall
    Anderstorps Werkstads AB (AWAB), 1950-tal, kromad ..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:01
  • 7263 Konsolbord
    förgyllt med stenskiva. Bredd: 70 cm, djup: 28 cm,..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:51
  • 7262 Konsolbord
    med stenskiva. Bredd: 49 cm, djup: 24 cm, höjd: 77 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:24

    1018 Skulptur

    Sven Lundqvist (f. 1918), Sverige. Man till häst, brons. Signerad. Längd: 11 cm, höjd: 9 cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    13 maj kl 19:58


  • 7268 Konsolbord
    Rokokostil. Bredd: 71 cm, djup: 29 cm, höjd: 45 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:47
  • 7087 Konstglas
    3 delar, Kosta Boda, Hydman Vallien/B Vallien/K En..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:59
  • 7139 Konstglas
    6 delar, bland annat U H Vallien. Höjd: 5-10 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:29
  • 7327 Kopparstick
    1700-tal, Raphael, skolan i Athen, 53x74 cm, ytter..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:45
  • 7373 Kruthorn
    Läder/trä. Längd: 52 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:30
  • 7335 Kryddburkset
    14 delar, Porslin. Höjd: 9-19 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:16
  • 7361 Kryddhylla
    Reda. Glasburkar. Bredd: 40 cm. Djup: 20 cm. Höjd:..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:08
  • 7402 Lampbord
    Ett par, England, mahogny. Bredd: 40 cm, bredd, 47..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:01
  • 6017 Litografi
    Helene Billgren (f. 1952), Sverige. Signerad, numr..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:32
  • 7130 Litografi
    Karta, Frankrike, yttermått inklusive ram: 52x66 c..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:55
  • 6208 Litografi
    kolorerad, efter Carle Vernet, Jaktmotiv. Bildmått..//
    UTGICK 

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:37
  • 6065 Litografier
    2 st, Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Signerade e..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:48

    7173 Medalj

    Österrike, 18k / förgylld brons, emalj. Diameter: 3,8 cm, vikt: 12g brutto

    Utrop: 3.400 kr
    Pris just nu 2.600 kr

    Auktionen avslutas
    13 maj kl 19:30


  • 7221 Litografisk af..
    Picasso, "Cote de azur", oramat löst blad, oramad,..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:14
  • 7223 Ljuskrona
    oscariansk. Höjd: 90 cm
    Utrop: 2.600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:04
  • 5357 Ljuskrona
    Rokokostil. Höjd: 75 cm
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:56
  • 7385 Ljuslykta
    Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Höjd: 18 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:38
  • 7346 Ljusstakar
    ett par, rysk empire, kristall och brännförgylld b..//
    Utrop: 5.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:51
  • 7093 Ljusstakar
    ett par, Tenn, 1936. Höjd: 23 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:24
  • 7384 Ljusstake
    i form av getabock, trearmad, keramik. Höjd: 22 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:22
  • 7391 Lodur
    höjd: 65 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:23
  • 7193 Lodur
    Sent 1800-tal. Höjd: 130 ca
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:58
  • 5237 Malmkrona
    1800-tal. Höjd: ca 55 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:49
  • 7190 MÃ¥nbord
    1800-tal, två halvor, Furu. Diameter: 118 cm. Höjd..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:26
  • 7367 Maskaron
    Järn, 23x16 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:28

    7380 TrädgÃ¥rdssoffa

    Ormbunke, gavlar i vitmålad gjutmetall, sits i träribbor. Längd: 143 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.600 kr

    Auktionen avslutas
    13 maj kl 19:58


  • 6225 Mat / kaffeser..
    70 delar, ca, KPM
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:37
  • 7164 Matbord
    1930-tal. Bredd: 150+ 2x60, djup: 75 cm, höjd: 74 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:19
  • 7177 Matbord
    design: studio Copenhagen, "Pelto", Ikea, 1996. Br..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:35
  • 7407 Matsalsgrupp
    9 delar. Gustaviansk stil, di 115 cm. Höjd: 74 cm ..//
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:35
  • 7408 MatsalsskÃ¥p
    Gustaviansk stil. Bredd: 114 cm, bredd: 44 cm, höj..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:44
  • 7212 Matservisdelar
    30 delar, Ulla Procopé (1921-1968), Finland. Arabi..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:21
  • 7396 Matservisdelar
    45 delar ca, 12 mattallrikar, 11+ 12 assietter, 6 ..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:41
  • 7331 Matservisdelar
    Rörstrand, Forma, design: Olle Alberius (1926-1993..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:03
  • 7155 Matservisdelar
    Royal Copenhagen, Blå Blomst, 28 delar
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:45
  • 6136 Matta
    Afghan, 63x253 cm
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:05
  • 7101 Matta
    Chi chi, Shirvan, 112x175 cm
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:46
  • 6143 Matta
    Kelim Afghan, 196x309 cm
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:39

    7379 TrädgÃ¥rdssoffa

    Ormbunke, gavlar i vitmålad gjutmetall, sits i träribbor. Längd: 143 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    13 maj kl 20:40


  • 6138 Matta
    Kelim Afghan, 99x153 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:10
  • 6144 Matta
    Nain, 6la, silkeinslag, 210x316 cm
    Utrop: 32.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:43
  • 7377 Matta
    Orientalisk gallerimodell, 80x310 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:57
  • 7001 Matta
    orientalisk, 142x245 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:36
  • 7281 Matta
    orientalisk, 152x201 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:54
  • 6187 Matta
    Orientalisk, 158x188 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:48
  • 7283 Matta
    orientalisk, 170x253 cm
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:01
  • 7073 Matta
    Orientalisk, 184x303 cm
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:34
  • 7376 Matta
    Orientalisk, 70x105 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:48
  • 7277 Matta
    orientalisk, Abedeh, 104x150 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:47
  • 7274 Matta
    orientalisk, Afghan, 167x229 cm
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:12
  • 7115 Matta
    orientalisk, Figural, 131x206 cm
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:37

    7048 Klackring med sten

    18k guld. Vikt: 8,5g brutto

    Utrop: 2.800 kr
    Pris just nu 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    13 maj kl 20:48


  • 6210 Matta
    orientalisk, floral dekor, 190x302 cm
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:02
  • 7278 Matta
    orientalisk, Galleri, 70x223 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:05
  • 7103 Matta
    orientalisk, Galleri, Bochara, 93x340
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:32
  • 7328 Matta
    Orientalisk, Guldafghan, 224x305 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:03
  • 5334 Matta
    Orientalisk, Kelim, Afghan, 84x298 cm
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:35
  • 7254 Matta
    orientalisk, Livets träd, 91x156 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:28
  • 7282 Matta
    orientalisk, Nahavand, 170x275 cm
    Utrop: 1.200 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:29
  • 7279 Matta
    orientalisk, Pakistan, 128x182 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:16
  • 7276 Matta
    orientalisk, Pakistan, 97x162 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:55
  • 6141 Matta
    Ziglar Ariana, 158x222 cm
    Utrop: 12.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:33
  • 6140 Matta
    Ziglar Ariana, 202x307 cm
    Utrop: 14.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:26
  • 7173 Medalj
    Österrike, 18k / förgylld brons, emalj. Diameter: ..//
    Utrop: 3.400 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:30

    7012 Bestick

    32 delar, Rostfritt, Nobel, Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. Längd: 12,5-22 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    13 maj kl 20:52


  • 7394 Mockakoppar
    med fat, 8 st, Musselmalet, Royal Copenhagen
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:47
  • 7036 Nattygsbord
    Ett par, 1950 / 60-tal, Teak. Bredd: 111 cm, djup:..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:12
  • 7102 Nattygsbord
    Ett par, 1950-tal, trä / metallunderrede, bemålade..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:26
  • 6130 Nattygsbord
    ett par, Rokokostil. Bredd: 50 cm, djup: 34 cm, hö..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:50
  • 7349 OljemÃ¥lning
    1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:15
  • 7011 OljemÃ¥lning
    1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:52
  • 7205 OljemÃ¥lning
    Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:29
  • 7236 OljemÃ¥lning
    Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:40
  • 1010 OljemÃ¥lning
    Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:55
  • 1002 OljemÃ¥lning
    Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:55
  • 6119 OljemÃ¥lning
    Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:19
  • 6120 OljemÃ¥lning
    Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:20

    1031 OljemÃ¥lning

    Axel Peter (1863-1942), Sverige. Signerad, daterad 1917, Stilleben. Olja på duk, 80x80 cm, yttermått inklusive ram: 94x94 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    13 maj kl 19:35


  • 1038 OljemÃ¥lning
    Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:50
  • 7368 OljemÃ¥lning
    Anshelm Dahl (1897-1964), Sverige. Signerad, lands..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:56
  • 6239 OljemÃ¥lning
    Arne Olsson (1918-2004), Sverige. Monogramsignerad..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:56
  • 1031 OljemÃ¥lning
    Axel Peter (1863-1942), Sverige. Signerad, daterad..//
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:35
  • 7203 OljemÃ¥lning
    Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. "Inför vintern, ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 1.300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:28
  • 7418 OljemÃ¥lning
    Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:40
  • 7213 OljemÃ¥lning
    Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad, datera..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 1.600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:57
  • 7017 OljemÃ¥lning
    David Parsén (1896-1977), Sverige. Kustlandskap. S..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:05
  • 7076 OljemÃ¥lning
    Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:15
  • 1007 OljemÃ¥lning
    Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:36
  • 7105 OljemÃ¥lning
    Eric Elfwén (1921-2008), Sverige. Kvinna. Signerad..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:33
  • 6162 OljemÃ¥lning
    Eva Kellberg, Monogramsignerad. Olja på duk, 65x51..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:30

    7223 Ljuskrona

    oscariansk. Höjd: 90 cm

    Utrop: 2.600 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    13 maj kl 18:04


  • 7371 OljemÃ¥lning
    Folke Bülow (1905-1961), Sverige. Signerad, datera..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:51
  • 7366 OljemÃ¥lning
    G B Sabbatino, Signerad, mansporträtt. Olja på duk..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:37
  • 7077 OljemÃ¥lning
    Georg Suttner (1922-2014), Sverige. Signerad, "Blå..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 3.200 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:52
  • 7422 OljemÃ¥lning
    Georges Pierre Dieterle (1844-1937), Landskap med ..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:57
  • 1021 OljemÃ¥lning
    Gerard Pieter Adolfs (1897-1968), Nederländerna. S..//
    Utrop: 12.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:24
  • 1032 OljemÃ¥lning
    Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Fjordmotiv. Sig..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:35
  • 7214 OljemÃ¥lning
    Gunnar Gustafsson, Fiskeläge. Signerad. Olja på pa..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:57
  • 7204 OljemÃ¥lning
    Harald Fredrikson (1902-1973), Sverige. "I Livets ..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:31
  • 7207 OljemÃ¥lning
    Harald Fredrikson (1902-1973), Sverige. Hässjor, M..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:49
  • 7183 OljemÃ¥lning
    Harald Fredrikson (1902-1973), Sverige. Hästar, mo..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:06
  • 7290 OljemÃ¥lning
    Harald Fredrikson (1902-1973), Sverige. Signerad, ..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:14
  • 7237 OljemÃ¥lning
    Harald Fredrikson (1902-1973), Sverige. Stadsmotiv..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:13

    7015 Bestick

    7 delar, silver, 1700-/1800-tal. Längd: 19-21,5. Vikt: 490 gr ca

    Utrop: 2.200 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    13 maj kl 18:39


  • 7356 OljemÃ¥lning
    Harald Norrby (f. 1928), Sverige. Vinterlandskap. ..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:03
  • 7056 OljemÃ¥lning
    Holger Fischer, stilleben. Signerad. Olja på duk, ..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:14
  • 7021 OljemÃ¥lning
    Jan Hatvani (1903-1969), Sverige. Skärgårdslandska..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:10
  • 7419 OljemÃ¥lning
    Johan Bladh (1893-1976), Sverige. Stilleben med ko..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:38
  • 7414 OljemÃ¥lning
    Johan Bladh (1893-1976), Sverige. Strilande bäck. ..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:28
  • 7156 OljemÃ¥lning
    Johannes Ravn (1922-1991), Norge. Gräsänder. Signe..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:22
  • 7157 OljemÃ¥lning
    Johannes Ravn (1922-1991), Norge. Signerad, datera..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:51
  • 7159 OljemÃ¥lning
    Johannes Ravn (1922-1991), Norge. Signerad, datera..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:36
  • 7158 OljemÃ¥lning
    Johannes Ravn (1922-1991), Norge. VÃ¥rvinter. Signe..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:37
  • 7313 OljemÃ¥lning
    Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:39
  • 7306 OljemÃ¥lning
    Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:04
  • 7316 OljemÃ¥lning
    Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:57

    7067 VitrinskÃ¥p

    1900-tal, Holländsk modell. Bredd: 133 cm, djup: 45 cm, höjd: 201 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    13 maj kl 18:57


  • 7287 OljemÃ¥lning
    Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:18
  • 7324 OljemÃ¥lning
    Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:14
  • 7321 OljemÃ¥lning
    Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:43
  • 7310 OljemÃ¥lning
    Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:15
  • 7289 OljemÃ¥lning
    Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:47
  • 7303 OljemÃ¥lning
    Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:19
  • 7305 OljemÃ¥lning
    Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:12
  • 7323 OljemÃ¥lning
    Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:35
  • 7302 OljemÃ¥lning
    Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:11
  • 7319 OljemÃ¥lning
    Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:59
  • 7317 OljemÃ¥lning
    Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:56
  • 7297 OljemÃ¥lning
    Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:56

    7407 Matsalsgrupp

    9 delar. Gustaviansk stil, di 115 cm. Höjd: 74 cm + 3 iläggsskivor om 49 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    13 maj kl 19:35


  • 7318 OljemÃ¥lning
    Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:22
  • 7312 OljemÃ¥lning
    Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:58
  • 7325 OljemÃ¥lning
    Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:30
  • 7294 OljemÃ¥lning
    Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:17
  • 7326 OljemÃ¥lning
    Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:16
  • 7301 OljemÃ¥lning
    Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:19
  • 7322 OljemÃ¥lning
    Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:16
  • 7304 OljemÃ¥lning
    Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:52
  • 7309 OljemÃ¥lning
    Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:39
  • 7314 OljemÃ¥lning
    Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:02
  • 7315 OljemÃ¥lning
    Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:10
  • 7296 OljemÃ¥lning
    Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:34

    6143 Matta

    Kelim Afghan, 196x309 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    13 maj kl 19:39


  • 7320 OljemÃ¥lning
    Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:21
  • 7288 OljemÃ¥lning
    Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:08
  • 7299 OljemÃ¥lning
    Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:39
  • 6242 OljemÃ¥lning
    Oidentifierad Konstnär, 1700-tal, Porträtt, osigne..//
    UTGICK 

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:55
  • 7018 OljemÃ¥lning
    Oidentifierad konstnär. Kvinna med skörd, ej signe..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:31
  • 7126 OljemÃ¥lning
    Oidentifierad konstnär. Kvinnor med paraply. Signe..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:43
  • 7291 OljemÃ¥lning
    Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, träd. Ol..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:21
  • 7123 OljemÃ¥lning
    Oidentifierad konstnär. Signerad B Neuman, "Solned..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:47
  • 7298 OljemÃ¥lning
    Oidentifierad konstnär. Signerad Kihlman, mansport..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:29
  • 7247 OljemÃ¥lning
    Oidentifierad konstnär. Signerad Lasén, 1954. Olja..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:46
  • 7051 OljemÃ¥lning
    Oidentifierad konstnär. Signerad Tull, Hav. Olja p..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:07
  • 7079 OljemÃ¥lning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, England, "Semmon..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:58

    7073 Matta

    Orientalisk, 184x303 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    13 maj kl 20:34


  • 7111 OljemÃ¥lning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, vinterstad. Olja..//
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:35
  • 7352 OljemÃ¥lning
    Olle Qviström, "Ho Chi Minh", oramad. Signerad. Ol..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:01
  • 7351 OljemÃ¥lning
    Olle Qviström, Komposition, Signerad, oramad. Olja..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:30
  • 7350 OljemÃ¥lning
    Olle Qviström, komposition. Signerad, daterad 1991..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:35
  • 7353 OljemÃ¥lning
    Olle Qviström, Stilleben med glas, signerad, orama..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:32
  • 1004 OljemÃ¥lning
    Pelle Åberg (1909-1964), Sverige. "Uppställning av..//
    Utrop: 4.000 kr
    Aktuellt bud: 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:18
  • 6167 OljemÃ¥lning
    Percy Currall Pace. Signerad, Vagn. Olja på pannå,..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:58
  • 6216 OljemÃ¥lning
    Tomas Mandel (f. 1923), Sverige. "Vid Åsögatan". S..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:27
  • 7098 OljemÃ¥lning
    Tore Nyberg (1911-1993), Sverige. "Interiör", inkö..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:25
  • 7108 OljemÃ¥lning
    Uno Ljungberg, Vinterstad. Signerad, daterad -47. ..//
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:05
  • 7119 OljemÃ¥lningar
    2 st, Oidentifierad konstnär. Bymotiv, omkring 190..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:54
  • 7122 OljemÃ¥lningar
    2 st, påmålade tryck, 1800-tal, yttermått inklusiv..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:50

    7084 Vas

    Edgar Böckman (1890-1981), Sverige. Höjd: 27 cm

    Utrop: 2.000 kr
    Pris just nu 1.700 kr

    Auktionen avslutas
    13 maj kl 18:09


  • 7002 Orientmattor
    ett par, 64x120 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:36
  • 7188 Pall
    industridesign, metall/ trä. Höjd: 63 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:52
  • 7209 Pall
    underrede i mässing med läderklädd sits, 30x30 cm...//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:58
  • 7045 Parti 1950-tal
    glas + knivställ + gräddkanna mm, 11st glas. Höjd:..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:50
  • 7243 Parti silver
    3 delar, kakspade, sked och en tesil märkt Georg J..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:37
  • 7307 Parti silver
    6 delar, Sverige, 3 skedar, 2 gafflar, en servettr..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:47

    7101 Matta

    Chi chi, Shirvan, 112x175 cm

    Utrop: 1.500 kr
    Pris just nu 1.700 kr

    Auktionen avslutas
    13 maj kl 20:46


  • 7110 Pastell
    Sven Lignell (f. 1927), Sverige. Signerad, kvinna,..//
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:30
  • 7189 Piedestal
    metall, diameter: 25, höjd: 70 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:04
  • 7070 Piedestal
    Stenskivor. Längd: 25 cm, djup: 25 cm, höjd: 80 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:08
  • 7069 Piedestal
    stenskivor. Längd: 25 cm. Djup: 25 cm, höjd: 67 cm
    Utrop: 400 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:36
  • 7176 Piedestal
    trä. Höjd: 71 cm, diameter: 20 cm
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:36
  • 7228 Pokalglas
    1800-tal, slipad dekor med vapensköld. Höjd: 18,5 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:57
  • 7174 Ring
    18k guld, med pärla & briljanter, 1908. Vikt: 2,9 ca
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:16
  • 7232 Ring
    18k guld, slät. Vikt: 4,2g ca
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:40
  • 6218 Ring
    18k guld, vitguld, "Bellatrix", med briljant 0,19c..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:51
  • 7053 Ring
    23k, slät. Vikt: 3,8g ca
    Utrop: 1.800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:44
  • 6196 Ritningar
    4 st, Mlitaria, yttermått inklusive ram: 38x42 cm
    UTGICK 

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:32
  • 7255 Röllakan
    141x191 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:09

    7213 OljemÃ¥lning

    Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad, daterad -79, "Ödemarkssmycke". Olja på duk, 80x69 cm, yttermått inklusive ram: 84x73 cm

    Utrop: 1.000 kr
    Pris just nu 1.600 kr

    Auktionen avslutas
    13 maj kl 18:57


  • 5239 Rullklaffsekre..
    mahogny, 1800-tal. Bredd: 122 cm, djup: 55 cm, höj..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:56
  • 5245 Salongsbord
    med klaffar, 1800-tal. Bredd: 97+ 2x30. Djup: 69 c..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:07
  • 3227 Salongsgrupp
    3 delar, Louis Xvi-stil. Längd: 126 cm
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:45
  • 7042 Samekniv
    + ljusstake + fat, 3 delar, samearbete, horn / ten..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:07
  • 7040 Samekniv
    Signerad Skaltje. Längd: 27 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:10
  • 7041 Sameknivar
    3 st, en signerad. Längd: 19-33 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:45
  • 7167 Satsbord
    3 delar, mahogny. Bredd: 52 cm, djup: 37 cm, höjd:..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:02
  • 7403 Sekretär
    Barockstil Mahogny. Bredd: 95 cm, bredd: 43 cm, hö..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:05
  • 7260 Sekretär
    Gustaviansk stil. Bredd: 79 cm, djup: 47 cm, höjd:..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:15
  • 7206 Serigrafi
    Pelle Ã…berg (1909-1964), Sverige. "Sally", numrera..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:29
  • 2035 Serigrafi
    Roy Lichtenstein (1923-1997), USA. "Guild Hall, Ea..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:01
  • 7154 Serveringsvagn
    Rotting. Diameter: 44 cm, höjd: 83 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:01

    7174 Ring

    18k guld, med pärla & briljanter, 1908. Vikt: 2,9 ca

    Utrop: 2.000 kr
    Pris just nu 1.600 kr

    Auktionen avslutas
    13 maj kl 19:16


  • 7338 Servisdelar
    9 delar, Rörstrand
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:15
  • 7330 Servisdelar
    Rörstrand, Rainbow, Bertil Vallien (f. 1938), Sver..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:17
  • 7337 Servisdelar
    Rosenthal, Maria, 30 delar, ca
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:02
  • 7181 Sideboard
    England. Längd: 161 cm, djup: 37 cm, höjd: 81 cm
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:02
  • 7179 Sifon
    England. Höjd: 35 cm
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:53
  • 7421 SkÃ¥l
    Äggskalsporslin, Kina. Höjd: 8 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:55
  • 6035 SkÃ¥l
    Göran Wärff (1933-2022), Sverige. Kosta. Diameter:..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:12
  • 7225 SkÃ¥l
    Kina, Famille rose färger, omkring 1900. Diameter:..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:47
  • 7249 SkÃ¥l
    Orrefors, Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. "För ..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:33
  • 7044 SkÃ¥l
    Orrefors, Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. Ej si..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:02
  • 6034 SkÃ¥l pÃ¥ fot
    Göran Wärff (1933-2022), Sverige. Kosta. Diameter:..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:11
  • 7135 SkÃ¥lar
    5 st, Kina, Porslin. Diameter: 9-11 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:02

    7134 Ytterfoder

    4 st, Waldemarsudde. Diameter: 13,5-26, höjd: 13-20 cm

    Utrop: 1.000 kr
    Pris just nu 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    13 maj kl 18:06


  • 1034 SkÃ¥lfat
    Ã…ke Holm (1900-1980), Sverige. Signerad. Stengods,..//
    Utrop: 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:17
  • 6037 SkÃ¥lfat
    Kina, nutida, med ställ, porslin. Diameter: 38 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:16
  • 5331 Skänk
    1800-tals replica, (nutida), SELVA Spanien. Bredd:..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:29
  • 7035 Skänk
    Sent 1800-tal, bemålad. Bredd: 111 cm, djup: 53 cm..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:56
  • 7348 SkÃ¥p
    1800-tal, Furu, 113. Djup: 46 cm, höjd: 155 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:10
  • 7286 Skrin
    Allmoge, 1700-tal. Längd: 27 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:17
  • 7234 Skrivmaskin
    Olivetti, 1930-/40-tal, 23x27 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:39
  • 7026 Skulptur
    Afrodite, konstmassa. Efter antiken, Höjd: 22 cm
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:48
  • 7386 Skulptur
    Alla Eberling, "Tor" järn. Signerad AB-67. Höjd: 1..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:25
  • 7392 Skulptur
    Allan Ebeling (1897-1975), Sverige. Smed. Signerad..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:27
  • 7372 Skulptur
    Asien, metall. Höjd: 20 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:35
  • 7086 Skulptur
    Bengt Orup (1916-1996), Sverige. Glas. Höjd: 20 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:21

    7210 Färglitografi

    Lennart Jirlow (1936-2020), Sverige. Stilleben. Signerad, numrerad 306/350. Färglitografi, bildmått: 52x38 cm, yttermått inklusive ram: 70x54 cm

    Utrop: 2.000 kr
    Pris just nu 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    13 maj kl 18:25


  • 7388 Skulptur
    björn, glaserad stengodslera. Höjd: 19 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:23
  • 7027 Skulptur
    Bodhisattva, Metall. Bemålat, metall. Höjd: 23 ca
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:38
  • 6139 Skulptur
    Eric Elfwén (1921-2008), Sverige. Signerad (otydli..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:15
  • 6036 Skulptur
    Herend, Ungern, flicka, porslin. Höjd: 37 cm
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:14
  • 7387 Skulptur
    i from av vaser, Spanien, glaserad stengodslera. H..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:50
  • 7329 Skulptur
    konstglas, Chip Scarborough, Signerad. Höjd: 37 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:08
  • 7252 Skulptur
    Lars Wall, smide. Höjd: 32 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:49
  • 7028 Skulptur
    Lenin, metall. Höjd: 16 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:25
  • 7253 Skulptur
    Lisa Larson (1931-2024), Sverige. All Världen barn..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:09
  • 7029 Skulptur
    Nils Bjerstedt. Fågel "Vattenrall", bemålat trä. L..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:01
  • 7347 Skulptur
    Nisse Zetterberg (1910-1986), Sverige. Signerad NZ..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:50
  • 7024 Skulptur
    Oidentifierad konstnär. Signerad A Söderström, met..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:48

    1032 OljemÃ¥lning

    Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Fjordmotiv. Signerad. Olja på duk, 34x40 cm, yttermått inklusive ram: 37x43

    Utrop: 2.000 kr
    Pris just nu 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    13 maj kl 18:35


  • 7362 Skulptur
    Oiva Toikka (1931-2019), Finland. Iittala. Signera..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:33
  • 1018 Skulptur
    Sven Lundqvist (f. 1918), Sverige. Man till häst, ..//
    Utrop: 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:58
  • 7023 Skulptur
    Teak, Johnny Hoffman, Sweden. Höjd: 21 cm
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:42
  • 7032 Skulptur
    terrakotta, bemålad, gosse & gäss, Tyskland. Höjd:..//
    Utrop: 400 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:31
  • 7030 Skulptur
    Thailand, mässing, träsockel. Höjd: 27 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:22
  • 6106 Skulpturer
    4 st, Dag Stille (1912-1987), Sverige. Glaserad st..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:00
  • 7198 Slagbord
    1900-tal, furu. Bredd: 54 + 2x57, djup: 110 cm, hö..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:12
  • 7010 Smyckesgarnityr
    silver, 4 delar, Halsband + armband + 1 par örhäng..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:48
  • 7059 Smyckeskrin
    Lackarbete, Hongkong. Längd: 30 cm. Djup: 21 cm, h..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:08
  • 7004 Snapsglas
    6 st, Iittala, Gaissa, design: Tapio Wirkkala (191..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:47
  • 7186 Soffa
    1800-tal, trä, pluggad. Längd: 114 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:22
  • 6180 Soffa
    3-sits, klädd med Bakertyg, Lotus. Längd: 200 cm
    Utrop: 6.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:25

    7232 Ring

    18k guld, slät. Vikt: 4,2g ca

    Utrop: 2.000 kr
    Pris just nu 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    13 maj kl 18:40


  • 7405 Soffa
    Badkarsmodell, Gustaviansk stil. Längd: 151 cm
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:45
  • 7160 Soffa
    Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Samsas. Längd:..//
    Utrop: 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:40
  • 6117 Soffa
    röd velourklädsel. Längd: 205 cm. Djup: 86 cm. Höj..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:18
  • 7175 Soffbord
    Butlers tray. Bredd: 77 cm, djup: 56 cm, höjd: 45 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:33
  • 7152 Soffbord
    Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Ovalen. Bredd:..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:32
  • 7068 Soffbord
    Intarsia, Mässingslist. Bredd: 94 cm, djup: 63 cm,..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:49
  • 7265 Soffbord
    målat. Diameter: 80 cm, höjd: 60 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:10
  • 5057 Soffbord
    nutida, diameter: 78, höjd: 45 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:43
  • 7285 Soffgrupp
    4 delar, Yngve Ekström (1913-1988), Sverige. Swede..//
    Utrop: 8.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:28
  • 6025 Spegel
    + konsol. Höjd: 134+ 68
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:28
  • 1028 Spegel
    + konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
    Utrop: 6.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:32
  • 7409 Spegel
    + konsolbord, med stenskiva, Rokokostil. Höjd: 140..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:48

    1002 OljemÃ¥lning

    Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja på duk, ej signerad, intygad a tergo, sterbhusstämpel och signatur, yttermått inklusive ram: 71x56

    Utrop: 2.000 kr
    Pris just nu 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    13 maj kl 18:55


  • 6098 Spegel
    1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:38
  • 6122 Spegel
    1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:20
  • 7266 Spegel
    1920-tal, 118x41 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:10
  • 7129 Spegel
    1940-/50-tal, Rotting, yttermått inklusive ram: 57..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:43
  • 7273 Spegel
    68x56 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:17
  • 7272 Spegel
    Förgylld ram, 97x66 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:29
  • 7195 Spegel
    omkring 1900. Längd: 124x77 cm
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:19
  • 7097 Spegel
    Rokokostil, nutida. Höjd: 63 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:28
  • 7230 Spegel
    Sent 1800-tal, bemålad. Längd: 71 cm. Höjd: 78 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:57
  • 7095 Spegellampetter
    ett par, Trä. Höjd: 31 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:28
  • 7261 Spelbord
    1880-tal. Bredd: 89 cm, djup: 44x2 cm, höjd: 79 cm
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:55
  • 7410 Spelbord
    på pelarfot, mahogny. Bredd: 86 cm, bredd: 2x43 cm..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:30

    1008 Akvarell

    Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, daterad 72, "Arctic Endeavour Halifax. NS". Akvarell, bildmått: 48x40 cm, yttermått inklusive ram: 76x62 cm

    Utrop: 2.000 kr
    Pris just nu 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    13 maj kl 19:06


  • 5246 Stol
    Afrikana
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:11
  • 6161 Stolar
    ett par, Svanmodell
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:24
  • 7099 Sybord
    1800-tal. Bredd: 50 cm, djup: 37 cm, höjd: 72 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:12
  • 6200 Sybord
    mahogny, 1800-tal. Diameter: 47 cm, höjd: 77 cm
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:41
  • 7168 Sybord
    omkring sekelskiftet 1900. Bredd: 55 cm. Djup: 37 ..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:26
  • 7194 Sybord
    pelarfot, omkring 1900, björk, diameter: 43, höjd:..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:02
  • 7037 Syltkrukor
    2 st, modell större, Rörstrand. Höjd: 24-34 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:10
  • 7267 Taburetter
    ett par
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:31
  • 7033 TÃ¥gset
    4 delar, BRIO, 1950-tal, lok + 3 vagnar. Trä, Läng..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:08
  • 7061 Takarmatur
    + bordslampsskärm, Marimekko, "Unikko", Maija Isol..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:15
  • 7022 Takarmatur
    Belid, metall, Dia 42 ca
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:34
  • 7200 Takarmatur
    majolika, fd fotogen, diameter: 50 ca
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:45

    7221 Litografisk affisch

    Picasso, "Cote de azur", oramat löst blad, oramad, Henri Duchamps lith, 99x66 cm. Ej signerad

    Utrop: 2.000 kr
    Pris just nu 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    13 maj kl 20:14


  • 7358 Takarmatur
    Maria Theresia, prismor, höjd: 46 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:56
  • 7359 Takarmatur
    Maria Theresia, prismor, höjd: 50 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:02
  • 7091 Takarmatur
    mässing, 1800-tal, diameter: 31 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:23
  • 7060 Takarmatur
    med prismor, röd, glas & plast. Höjd: 50 ca
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:03
  • 7171 Takarmatur
    med prismor. Höjd: 60 cm
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:33
  • 7284 Takarmatur
    Metall, 1930-/40-tal, höjd: 54 cm
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:47
  • 7141 Tallrikar
    12 st, Villeroy & Bosh. Corpo. Diameter: 24 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:07
  • 6104 Tallrikar
    2 st, Kina, Blåvita. Diameter: 22 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:58
  • 7333 Tallrikar
    Rosenthal, 23 delar. Diameter: 28 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:36
  • 7007 Tamburmajor
    mässing. Höjd: 175 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:34
  • 7344 Tändsticksaskh..
    Firma Svenskt Tenn, 1944. Längd: 12 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:41
  • 7201 Tekanna
    Kina, 1800-tal. Höjd: 14 ca
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:02

    7155 Matservisdelar

    Royal Copenhagen, Blå Blomst, 28 delar

    Utrop: 2.000 kr
    Pris just nu 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    13 maj kl 20:45


  • 7147 Temuggar med fat
    2 st, Lomonosov, Ryssland, Cobalt net. Höjd: 11 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:13
  • 7058 Textil
    Floral dekor, Bloomcraft, ca 5 m
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:59
  • 7148 Tillbringare
    England, Keramik. Höjd: 25 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:38
  • 7182 Traktörpannor mm
    8 delar, Koppar / mässingshandtag
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:32
  • 7083 Träsnitt
    Annie Bergman (1889-1987), Sverige. Signerad, numr..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:40
  • 6050 Tusch
    Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Känn dig själf..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:57
  • 7342 Väggarmatur
    Luxus Vittsjö. Längd: 70 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:46
  • 7341 Väggarmaturer
    ett par, Hemi, Klot-3, höjd, 24 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:38
  • 7075 Vägghylla
    Marcel Siard, Kartell, Italien, 1965 ca, röd plast..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:02

    6239 OljemÃ¥lning

    Arne Olsson (1918-2004), Sverige. Monogramsignerad, "Valörspel". Olja på duk, yttermått inklusive ram: 56x67 cm

    Utrop: 2.000 kr
    Pris just nu 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    13 maj kl 20:56


  • 7104 Väggpendyl
    Rokokostil. Höjd: 60 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:59
  • 7411 Väggskulptur
    Allan Ebeling (1897-1975), Sverige. Kvinna med amf..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:08
  • 7404 VäggvitrinskÃ¥p
    Rokokostil. Bredd: 84 cm, bredd: 25 cm, höjd: 71 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:39
  • 7100 Vagnslykta
    höjd: 38 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:04
  • 7202 Vas
    + kanna + burk med lock, 3 delar, Kina. Höjd: 13-2..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:32
  • 7084 Vas
    Edgar Böckman (1890-1981), Sverige. Höjd: 27 cm
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:09
  • 7224 Vas
    Kina, omkring 1900. Höjd: 24 cm
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:58
  • 7113 Vas
    Orientalisk. Höjd: 49 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:24
  • 7374 Vas
    Rörstrand, Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverig..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:17
  • 7137 Vas
    Rörstrand, Jugend, Nils Emil Lundström (1865-1960)..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:47
  • 7136 Vas
    Royal Copenhagen. Höjd: 42 cm
    Utrop: 1.200 kr
    Aktuellt bud: 900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:40
  • 7047 Vas
    Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Tulpan..//
    Utrop: 400 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:07
  • 7163 Vas
    Wilhelm KÃ¥ge (1889-1960), Sverige. Argenta, Gustav..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:44
  • 6245 Vaser
    + ljusstake, 3 delar, Bertil Vallien & Ulrica Hydm..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:31
  • 7067 VitrinskÃ¥p
    1900-tal, Holländsk modell. Bredd: 133 cm, djup: 4..//
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:57
  • 7184 VitrinskÃ¥p
    England, 1930-tal, halvmåne, mahogny. Bredd: 88 cm..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 20:20
  • 7383 Ytterfoder
    3 st, Waldemarsudde. Höjd: 15,5 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:46
  • 7134 Ytterfoder
    4 st, Waldemarsudde. Diameter: 13,5-26, höjd: 13-2..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 18:06
  • 7133 Ytterfoder
    5 st, Waldemarsudde. Diameter: 10-16, höjd: 9,5-15 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 maj kl 19:55




Ladda ner broschyr