Visning: lördag 11/5, söndag 12/5 och måndag 13/5. Fredag 10/5 är det inte visning på grund av Kristi Himmelfärdsdag tidigare i veckan
veckoauktion den 13 maj 2024
Visning: lördag 11/5, söndag 12/5 och måndag 13/5. Fredag 10/5 är det inte visning på grund av Kristi Himmelfärdsdag tidigare i veckan
-
6144 Matta
Nain, 6la, silkeinslag, 210x316 cm
Utrop: 32.000 kr
Pris just nu 27.500 kr
Auktionen avslutas
13 maj kl 19:43
-
7238 Akvarell
Björn Blomberg (1925-2003), "Snöbyar, Torneträsk"...//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:20 -
7117 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Gamla Stan. Signera..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:36 -
7118 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Kustbild. Signerad...//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:23
-
7019 Akvarell
Elis Aidanpää, fjällmotiv. Signerad, daterad 64, a..//
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:56 -
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:24 -
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Utrop: 2.000 kr
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:06
-
6193 Akvarell
I W Sweeting. Signerad, daterad 1880, landskap med..//
UTGICK
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:26 -
7300 Akvarell
Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:36 -
7020 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, akvarell, landsk..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:24
-
7081 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 1906, St..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:09 -
7364 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, Styrsö, yttermåt..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:14 -
7370 Akvarell
Otto Ericsson. Signerad, daterad 42, Hamnmotiv, 53..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:42
-
7057 Armband
18k guld, Bismark länk, 1946. Längd: 18 cm. Vikt: 33g
Utrop: 16.000 kr
Pris just nu 13.500 kr
Auktionen avslutas
13 maj kl 18:28
-
7417 Akvarell
Peter Kolacz, Signerad, komposition, 54x54, ytterm..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:27 -
7420 Akvarell
Peter Kolacz, signread, komposition, 100x67 cm, yt..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:16 -
7354 Akvarell
Tom Krestesen (f. 1927), Danmark. Signerad. Akvare..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:25
-
7082 Akvareller
2 st, Harry Wichmann (1916-1993), Sverige. Signera..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:16 -
7096 Aladåbform
Höganäs. Längd: 19 cm, höjd: 11 cm
Utrop: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:54 -
7339 Ampel
Glas. Diameter: 25 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:45
-
7089 Ampel
koppar och glas, omkring 1900. Diameter: 40 cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:57 -
6233 Ampel
med prismor. Diameter: 45 cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:23 -
6094 Appliquer
Tre ljuspunkter, mässing. Bredd: 33 cm. Höjd: 20 c..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:22
-
7057 Armband
18k guld, Bismark länk, 1946. Längd: 18 cm. Vikt: 33g
Utrop: 16.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:28 -
7049 Armbandsur
Certina Automatic, "Waterking215", ej armband
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:21 -
7114 Ask
med lock, Lack med pärlemo. Längd: 35 cm, djup: 26..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:51
-
6140 Matta
Ziglar Ariana, 202x307 cm
Utrop: 14.000 kr
Pris just nu 11.500 kr
Auktionen avslutas
13 maj kl 19:26
-
7112 Assietter
10 st, Arabia, Taika. Diameter: 20 cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:20 -
7043 Assietter
12 st, grönt glas. Diameter: 21 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:40 -
7197 Bänk / sideboard
1950/60-talTeak. Längd: 102 cm, djup: 27 cm, höjd:..//
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:19
-
7412 Barnsäng
Rotting, med monterad himmelsäng och klädsel. Läng..//
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:53 -
7259 Barnvagn
modell äldre
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:40 -
7153 Barstol
klädd sits
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:11
-
7012 Bestick
32 delar, Rostfritt, Nobel, Gunnar Cyrén (1931-201..//
Utrop: 3.000 kr
Aktuellt bud: 2.400 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:52 -
7015 Bestick
7 delar, silver, 1700-/1800-tal. Längd: 19-21,5. V..//
Utrop: 2.200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:39 -
6073 Bestick
88 delar, Nysilver, Gense, Svenskt Spets, 60 kniva..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:00
-
6174 Blandteknik
Adolf Hallman (1893-1968), . Signerad, porträtt, 2..//
Utrop: 700 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:09 -
7363 Blandteknik
Erik Jerken (1898-1947), Sverige. Signerad, datera..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:37 -
7127 Blandteknik
Francois Gall (1912-1987), Frankrike. Gatubild "Mo..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:18
-
6002 Fåtöljer
ett par, JINDRICH HALABALA, tillskriven. Tjeckien, 1950-tal. Modellen formgiven på 1930-talet, renoverade. Svartbetsad stomme, fast stoppad rygg och sits. Bredd: 65 cm. Djup: ca 63 cm. Höjd: 77 cm, sitthöjd: ca 38 cm
Utrop: 11.000 kr
Pris just nu 9.800 kr
Auktionen avslutas
13 maj kl 18:59
-
7121 Blandteknik
Gunnar Notini (1883-1952), Sverige. Uggla i vinter..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:45 -
7239 Blandteknik
Oidentifierad konstnär. Porträtt. Signerad. Blandt..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:59 -
7215 Blandteknik
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Vinterbild m..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:31
-
6051 Blyerts
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Replik". Signe..//
Utrop: 700 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:58 -
7085 Bonbonjär
+ skål, Böhmen. Höjd: 12-15 cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:53 -
6155 Bord
björk, bemålad skiva. Bredd: 126 cm, djup: 86 cm, ..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:48
-
7050 Bord
omkring 1900, furu. Bredd: 76 cm, djup: 43 cm, höj..//
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:40 -
7140 Bordsdekoration
Porslin. Höjd: 28 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:16 -
7242 Bordslampa
Fd fotogen. Höjd: 55 cm
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:46
-
7241 Bordslampa
Fd Fotogen. Höjd: 58 cm
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:06 -
7240 Bordslampa
mässing. Höjd: 40 cm
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:25 -
7246 Bordslampa
med glasskärm. Höjd: 30 cm
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:35
-
1021 Oljemålning
Gerard Pieter Adolfs (1897-1968), Nederländerna. Signerad, daterad a tergo 1953, Arabisk torghandlare. Olja på duk, 30x40 cm, yttermått inklusive ram: 38x48 cm
Utrop: 12.000 kr
Pris just nu 9.800 kr
Auktionen avslutas
13 maj kl 19:24
-
7245 Bordslampa
metall/Glas. Höjd: 44 cm
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:33 -
7244 Bordslampa
Strindbergmodell. Höjd: 40 ca
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:06 -
7052 Bordslampa
Strindbergsmodell, nutida, Cottex. Höjd: 30 cm
Utrop: 400 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:16
-
7162 Bordslampfot
mässing. Höjd: 42 cm
Utrop: 300 kr
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:49 -
7138 Bordslampfot
Orrefors, Carl Fagerlund (1915-2011), Sverige. RD ..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:49 -
7003 Bordslampfot/l..
silver, (800/1000). Höjd: 32 cm
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:27
-
7381 Bordslampor
Ett par, mässing. Höjd: 44 cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:23 -
7166 Bordslampor
ett par, mässing. Höjd: 79 cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:42 -
7390 Bordslampor
Ett par, Onyx. Höjd: 75 cm
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:13
-
7132 Bordslampor
Ett par, trä och metall. Höjd: 38 ca
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:44 -
7031 Bordsur
Porslin, med figurer. Längd: 15,5 cm, djup: 5 cm, ..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:47 -
7217 Bricka
med kant, mässing. Diameter: 42 cm, höjd: 3. 5 cm
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:16
-
6141 Matta
Ziglar Ariana, 158x222 cm
Utrop: 12.000 kr
Pris just nu 8.800 kr
Auktionen avslutas
13 maj kl 19:33
-
7216 Brickor
2 st, ciselerad dekor, koppar, Diameter: 41-42 cm...//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:33 -
6221 Burkar
2 st, Arabia & Rörstrand, Paratiisi & Kulinara. Lä..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:16 -
7178 Byrå
1800-tal, mahogny. Bredd: 94 cm, djup: 50 cm, höjd..//
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:32
-
7398 Byrå
1940-tal, mahogny, Svenska Möbelfabrikerna AB, Bre..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:05 -
7399 Byrå
England, Idegran. Bredd: 38 cm, djup: 28 cm, höjd:..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:31 -
7196 Byrå
Louis XVI-stil, stenskiva. Bredd: 68 cm, djup: 36 ..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:01
-
5389 Byrå
NK Nordiska Kompaniet. Rödbetsad furu med beslag a..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:44 -
7071 Byrå
rokokostil, Stenskiva, Intarsia. Bredd: 81 cm, dju..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:15 -
7269 Byrå
Rokokostil. Bredd: 82 cm, djup: 36 cm, höjd: 72 cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:06
-
7143 Carborundumets..
James Coignard (1925-2008), Frankrike. Signerad, n..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:04 -
7144 Carborundumets..
James Coignard (1925-2008), Frankrike. Signerad, n..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:36 -
7039 Champagnevispar
18 st, Nysilver, St & Co. Längd: 16 cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:42
-
7285 Soffgrupp
4 delar, Yngve Ekström (1913-1988), Sverige. Swedese. 2 st Soffor + bord + fåtölj. Längd: 87-146-205 sam. Längd: 140. Djup: 80 cm, höjd: 42 cm
Utrop: 8.000 kr
Pris just nu 4.800 kr
Auktionen avslutas
13 maj kl 18:28
-
7231 Cittra
Jubeltöne, Konzert Salon -Harfe, 57x44 cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:43 -
5147 Clubfåtöljer
Chesterfield modell, klädd i brunt skinn. Bredd: 9..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:10 -
6188 Coasters
för flaskor, 4 st, Skultuna, botten i trä, försilv..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:55
-
7088 Dalahäst
höjd: 1. Längd: 12 cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:20 -
7165 Damarbetsbord
1800-tal, England. Bredd: 70 cm, djup: 40 cm, höjd..//
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:04 -
7192 Damskrivbord
Louis XV-stil, valnöt med skåp och lådor, på korta..//
Utrop: 6.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:21
-
7250 Dubbelljusstake
Koppar. Längd: 25 cm, höjd: 10 cm
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:17 -
7169 Emmafåtölj
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:36 -
7170 Emmafåtölj
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:45
-
7360 Emmafåtöljer
Ett par, blå velourklädsel i medaljongmönster, sit..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:43 -
7400 Emmafåtöljer
Ett par, rosa velour
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:18 -
7080 Etsningar
3 st, Signerad, Harald Sallberg (1895-1963), Sveri..//
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:19
-
6180 Soffa
3-sits, klädd med Bakertyg, Lotus. Längd: 200 cm
Utrop: 6.500 kr
Pris just nu 4.800 kr
Auktionen avslutas
13 maj kl 20:25
-
5342 Etsningar
5 st. Erling Johansson (f. 1934), Sverige. Signera..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:02 -
7264 Fällbord
Björk. Diameter: 75 cm, höjd: 68 cm
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:38 -
6220 Fällbord
England. Bredd: 69 cm. Djup: 69 cm, höjd: 69 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:03
-
7125 Färgetsning
Felix Neuenkamp. Signerad, numrerad 60/75. Bildmåt..//
Utrop: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:30 -
7365 Färglitografi
2 st, Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Signer..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:51 -
7145 Färglitografi
Anders Erik Malm. Signerad, numrerad 65/150, dater..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:08
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:19 -
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:36 -
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:28 -
7415 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:38 -
7107 Färglitografi
Bengt Orup (1916-1996), Sverige. Signerad, numrera..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:02
-
7192 Damskrivbord
Louis XV-stil, valnöt med skåp och lådor, på korta svängda ben, Dekor av infällda porslinsplattor med romantiserande motiv, draghandtag och beslag i mässing. Bredd: 92 cm, Djup: 58 cm, Höjd: 133 cm
Utrop: 6.000 kr
Pris just nu 3.800 kr
Auktionen avslutas
13 maj kl 20:21
-
7357 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Sommar i sk..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:43 -
7235 Färglitografi
Elis Åslund (1872-1956), Sverige. Fjällmotiv. Sign..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:29 -
5130 Färglitografi
Franco Costa (f. 1934), Italien. Signerad, numrera..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:21
-
7146 Färglitografi
Jean Picard Le Doux, "Oiseau soleil. Signerad, num..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:40 -
7293 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:43 -
2083 Färglitografi
Leif Nielsen (1920-2004), Danmark. Signerad, numre..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:43
-
7416 Färglitografi
Lena A Liderholm. Signerad, numrerad 1038/1750,54x..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:46 -
7210 Färglitografi
Lennart Jirlow (1936-2020), Sverige. Stilleben. Si..//
Utrop: 2.000 kr
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:25 -
5370 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:12
-
5374 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:19 -
6209 Färglitografi
Ole Hauki (f. 1935), Signerad, numrerad 246/275, "..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:30 -
7413 Färglitografi
Olle Nyman (1909-1999), Sverige. Signerad, numrera..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:06
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Utrop: 6.000 kr
Pris just nu 3.800 kr
Auktionen avslutas
13 maj kl 20:32
-
7208 Färglitografi
Olle Olsson Hagalund (1904-1972), Sverige. Signera..//
Utrop: 1.500 kr
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:14 -
7222 Färglitografi
Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Höst. Signerad..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:52 -
7109 Färglitografi
Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Sommarkust. Si..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:27
-
7229 Färglitografi
Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Sommarskärgård..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:20 -
7220 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Kust. Signer..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:16 -
5302 Färglitografi
Stefan W Igelström (f. 1953), Sverige. Fruktkorg, ..//
Utrop: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:59
-
5305 Färglitografi
Stefan W Igelström (f. 1953), Sverige. Komposition..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:59 -
5303 Färglitografi
Stefan W Igelström (f. 1953), Sverige. Signerad, f..//
Utrop: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:41 -
7078 Färglitografi
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:48
-
6071 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad e..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:18 -
6070 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:17 -
7219 Färglitografier
2 st, Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Mark..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:38
-
7233 Herrarmbandsur
18k guld, Tissot, graverad, diameter: 3,5 ca, läderarmband
Utrop: 4.000 kr
Pris just nu 3.400 kr
Auktionen avslutas
13 maj kl 20:14
-
7211 Färglitografier
3 st, Albin Amelin (1902-1975), Sverige. Signerade..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:33 -
7055 Fat
+ kaffeskedar, 1 + 10 delar, silver. Längd: 11 cm,..//
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:05 -
7226 Fat
2 st, dekor i famille rose. Diameter: 23 cm
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:43
-
7006 Fat
Arabia, Hilkka-Liisa Ahola (f. 1920), Dia 31 cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:32 -
7334 Fat
Rörstrand, omkring 1900. Längd: 28 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:01 -
4169 Fåtölj
+ pall, Ekornes, skinn
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:03
-
7149 Fåtölj
Gustaviansk stil
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:39 -
7016 Fåtölj
omklädd
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:06 -
6116 Fåtöljer
2 st, röd velourklädsel. Djup: 75 cm. Höjd: 75 cm,..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:17
-
7150 Fåtöljer
ett par, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Ulfåsa
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:09 -
7151 Fåtöljer
ett par, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Ulfåsa
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:47 -
6002 Fåtöljer
ett par, JINDRICH HALABALA, tillskriven. Tjeckien,..//
Utrop: 11.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:59
-
7077 Oljemålning
Georg Suttner (1922-2014), Sverige. Signerad, "Blått novemberland". Olja på duk, yttermått inklusive ram: 48x61 cm
Utrop: 1.500 kr
Pris just nu 3.200 kr
Auktionen avslutas
13 maj kl 20:52
-
7172 Flaskschatull
1800-tal, med 3 st flaskor, mahogny. Längd: 22 cm,..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:30 -
7128 Fototyp
efter "Jean Cocteau", meny, yttermått inklusive ra..//
Utrop: 300 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:13 -
7345 Frukostset
Brödhållare + knivställ, nysilver. Höjd: 23 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:34
-
7340 Fruktbestick
12+ 12 delar, England, i etui. Längd: 5-18,5
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:16 -
7062 Gardiner
2 längder. Längd: 190 cm, Marimekko, "Unikko", Mai..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:18 -
7005 Glas
Gunnel Nyman (1909-1948), Notsjö, Finland, GN23, 1..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:55
-
7142 Glasservisdelar
ca 65 delar. Höjd: 7-30 cm
Utrop: 1.500 kr
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:09 -
6022 Glasservisdelar
Iittala Ultima Thule, 20 delar. Höjd: 7-12/22 cm
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:14 -
7090 Glasservisdelar
Kosta, 55 delar, ca, Fontän, design: Vicke Lindstr..//
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:07
-
7378 Golvlampa
England, mässingfot, skärm i metall. Höjd: 150 cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:07 -
7187 Golvlampa
Gustaviansk stil. Höjd: 171 cm
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:35 -
7271 Golvlampa
mässing, Bergboms. Höjd: 18 cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:16
-
1004 Oljemålning
Pelle Åberg (1909-1964), Sverige. "Uppställning av brännvinsflaskor och tilltugg", Monogramsignerad. Olja på pannå, 62x41 cm, yttermått inklusive ram: 66x56 cm
Utrop: 4.000 kr
Pris just nu 3.000 kr
Auktionen avslutas
13 maj kl 20:18
-
7270 Golvlampa
metall. Höjd: 186 cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:59 -
6057 Golvlampfot
mässing, Cottex, ledad ställbar arm. Höjd: 133 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:03 -
7034 Gosedjur
2 st, "Melissa & Doug", modell större, Tiger + gir..//
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 1.200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:30
-
7308 Gouache
Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:39 -
7311 Gouache
Stig-Owe Jemseby (1941-2017), Sverige. Signerad, y..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:13 -
7218 Grafiska blad
6 st, Carl fredrik Akrell, Skånka slott. Signerade..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:17
-
6038 Grafiska blad ..
"Yxlon 84", bland annat Bertil Almlöf, Eva Stockha..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:19 -
7038 Grytor
2 delar, Koppar. Höjd: 21-22m bland annat 10L
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:43 -
5136 Halsband med h..
Rolf Karlsson, silver, Filminstitutet. Vikt: 40 g...//
Utrop: 700 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:57
-
7054 Hänge
+ brosch, 2 delar, 18k guld. Diameter: 2 cm, längd..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:18 -
7116 Hänge
18k guld, med sten, 5,8 gr brutto, mått: 3x2 cm
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:36 -
7233 Herrarmbandsur
18k guld, Tissot, graverad, diameter: 3,5 ca, läde..//
Utrop: 4.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:14
-
1034 Skålfat
Åke Holm (1900-1980), Sverige. Signerad. Stengods, på järnställning. 58x60 cm. Höjd: 12-63 cm
Utrop: 4.000 kr
Pris just nu 2.800 kr
Auktionen avslutas
13 maj kl 18:17
-
7397 Herrbetjänt
Fratelli Reguitti, Italien, märkt FR Brevettato Ma..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:14 -
4331 Hörnvitrinskåp
Karl Johan, björk. Höjd: 202 cm, nyckel
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:47 -
7343 Hylla med lådor
Uno & Östen Kristiansson, Luxus, Lövträ. Längd: 38..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:17
-
7025 Ishink
Husqvarna, plast, 1950-tal. Höjd: 19 cm
Utrop: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:54 -
6003 Jardiniere
Valnöt. Längd: 34 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:52 -
7066 Kaffe & mockak..
31 delar, Rosenthal, floral dekor
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:52
-
7013 Kaffe/teskedar
6+ 4 st, silver. Vikt: 100 gr ca
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:24 -
7336 Kaffegods
Den Kongelige Porcelainsfabrik / Bing & Grøndahl, ..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:11 -
7199 Kaffekoppar
2 st, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsb..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:31
-
6235 Kaffeservis
Goebel, 14 del
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:20 -
7332 Kaffeservis
Rosenthal, 25 del
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:09 -
7065 Kaffeservisdelar
17 delar, Rosenthal / Rörstrand, floral dekor
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:59
-
7160 Soffa
Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Samsas. Längd: 185 cm
Utrop: 4.000 kr
Pris just nu 2.800 kr
Auktionen avslutas
13 maj kl 19:40
-
7014 Kaffeskedar
silver, 13 del div. Längd: 9,5-12. Vikt: 150 gr ca
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:29 -
7248 Kakfat
på fot, glas och metall. Diameter: 28 cm, höjd: 23 cm
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:26 -
7395 Kakfat
på fot, Musselmalet, helblond, Royal Copenhagen. D..//
Utrop: 1.500 kr
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:46
-
7131 Kandelabrar
Ett par, mässing. Höjd: 44 cm
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:14 -
7092 Kanna
Koppar, Birger Eriksson, Falun. Höjd: 23 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:59 -
1036 Karmstol
Rokoko
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:04
-
7009 Karmstol
Tyg Stensöta
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:12 -
6082 Karmstolar
1 par + stol, Gustaviansk stil
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:55 -
7401 Karmstolar
ett par, Barockstil, Bodafors
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:03
-
6110 Karmstolar
Ett par, Barockstil, sits och rygg i rotting
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:08 -
7161 Karmstolar
ett par, England
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:50 -
7185 Karmstolar
Ett par, rokokostil, petit pointsklädsel
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:56
-
7346 Ljusstakar
ett par, rysk empire, kristall och brännförgylld brons. Höjd: 27,5 cm
Utrop: 5.000 kr
Pris just nu 2.800 kr
Auktionen avslutas
13 maj kl 19:51
-
7008 Karmstolar
ett par, rotting med tyg, Firma Svenskt Tenn, Väge..//
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:02 -
7406 Karmstolar
Ett par. Gustaviansk stil.
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:03 -
7046 Karotter / fat
6 delar, Vardag + Taffel, Gustavsberg & Rörstrand
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:36
-
7106 Karpskål
Kina, Porslin, 1900-tal, Dia 58. Höjd: 18 cm
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:52 -
7369 Karta
Wadstena, 1769, Jonas Brolin, 51x61 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:20 -
7180 Kista
Allmoge, 1830, Originalmålning. Bredd: 69 cm, djup..//
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:06
-
7048 Klackring med ..
18k guld. Vikt: 8,5g brutto
Utrop: 2.800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:48 -
7256 Kökspall
Anderstorps Werkstads AB (AWAB), 1950-tal, kromad ..//
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:34 -
7257 Kökspall
Anderstorps Werkstads AB (AWAB), 1950-tal, kromad ..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:17
-
7258 Kökspall
Anderstorps Werkstads AB (AWAB), 1950-tal, kromad ..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:01 -
7263 Konsolbord
förgyllt med stenskiva. Bredd: 70 cm, djup: 28 cm,..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:51 -
7262 Konsolbord
med stenskiva. Bredd: 49 cm, djup: 24 cm, höjd: 77 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:24
-
1018 Skulptur
Sven Lundqvist (f. 1918), Sverige. Man till häst, brons. Signerad. Längd: 11 cm, höjd: 9 cm
Utrop: 4.000 kr
Pris just nu 2.800 kr
Auktionen avslutas
13 maj kl 19:58
-
7268 Konsolbord
Rokokostil. Bredd: 71 cm, djup: 29 cm, höjd: 45 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:47 -
7087 Konstglas
3 delar, Kosta Boda, Hydman Vallien/B Vallien/K En..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:59 -
7139 Konstglas
6 delar, bland annat U H Vallien. Höjd: 5-10 cm
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:29
-
7327 Kopparstick
1700-tal, Raphael, skolan i Athen, 53x74 cm, ytter..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:45 -
7373 Kruthorn
Läder/trä. Längd: 52 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:30 -
7335 Kryddburkset
14 delar, Porslin. Höjd: 9-19 cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:16
-
7361 Kryddhylla
Reda. Glasburkar. Bredd: 40 cm. Djup: 20 cm. Höjd:..//
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:08 -
7402 Lampbord
Ett par, England, mahogny. Bredd: 40 cm, bredd, 47..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:01 -
6017 Litografi
Helene Billgren (f. 1952), Sverige. Signerad, numr..//
Utrop: 700 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:32
-
7130 Litografi
Karta, Frankrike, yttermått inklusive ram: 52x66 c..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:55 -
6208 Litografi
kolorerad, efter Carle Vernet, Jaktmotiv. Bildmått..//
UTGICK
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:37 -
6065 Litografier
2 st, Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Signerade e..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:48
-
7173 Medalj
Österrike, 18k / förgylld brons, emalj. Diameter: 3,8 cm, vikt: 12g brutto
Utrop: 3.400 kr
Pris just nu 2.600 kr
Auktionen avslutas
13 maj kl 19:30
-
7221 Litografisk af..
Picasso, "Cote de azur", oramat löst blad, oramad,..//
Utrop: 2.000 kr
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:14 -
7223 Ljuskrona
oscariansk. Höjd: 90 cm
Utrop: 2.600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:04 -
5357 Ljuskrona
Rokokostil. Höjd: 75 cm
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:56
-
7385 Ljuslykta
Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Höjd: 18 cm
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:38 -
7346 Ljusstakar
ett par, rysk empire, kristall och brännförgylld b..//
Utrop: 5.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:51 -
7093 Ljusstakar
ett par, Tenn, 1936. Höjd: 23 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:24
-
7384 Ljusstake
i form av getabock, trearmad, keramik. Höjd: 22 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:22 -
7391 Lodur
höjd: 65 cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:23 -
7193 Lodur
Sent 1800-tal. Höjd: 130 ca
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:58
-
5237 Malmkrona
1800-tal. Höjd: ca 55 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:49 -
7190 MÃ¥nbord
1800-tal, två halvor, Furu. Diameter: 118 cm. Höjd..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:26 -
7367 Maskaron
Järn, 23x16 cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:28
-
7380 Trädgårdssoffa
Ormbunke, gavlar i vitmålad gjutmetall, sits i träribbor. Längd: 143 cm
Utrop: 3.000 kr
Pris just nu 2.600 kr
Auktionen avslutas
13 maj kl 19:58
-
6225 Mat / kaffeser..
70 delar, ca, KPM
Utrop: 700 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:37 -
7164 Matbord
1930-tal. Bredd: 150+ 2x60, djup: 75 cm, höjd: 74 cm
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:19 -
7177 Matbord
design: studio Copenhagen, "Pelto", Ikea, 1996. Br..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:35
-
7407 Matsalsgrupp
9 delar. Gustaviansk stil, di 115 cm. Höjd: 74 cm ..//
Utrop: 3.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:35 -
7408 Matsalsskåp
Gustaviansk stil. Bredd: 114 cm, bredd: 44 cm, höj..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:44 -
7212 Matservisdelar
30 delar, Ulla Procopé (1921-1968), Finland. Arabi..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:21
-
7396 Matservisdelar
45 delar ca, 12 mattallrikar, 11+ 12 assietter, 6 ..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:41 -
7331 Matservisdelar
Rörstrand, Forma, design: Olle Alberius (1926-1993..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:03 -
7155 Matservisdelar
Royal Copenhagen, Blå Blomst, 28 delar
Utrop: 2.000 kr
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:45
-
6136 Matta
Afghan, 63x253 cm
Utrop: 700 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:05 -
7101 Matta
Chi chi, Shirvan, 112x175 cm
Utrop: 1.500 kr
Aktuellt bud: 1.700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:46 -
6143 Matta
Kelim Afghan, 196x309 cm
Utrop: 3.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:39
-
7379 Trädgårdssoffa
Ormbunke, gavlar i vitmålad gjutmetall, sits i träribbor. Längd: 143 cm
Utrop: 3.000 kr
Pris just nu 2.400 kr
Auktionen avslutas
13 maj kl 20:40
-
6138 Matta
Kelim Afghan, 99x153 cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:10 -
6144 Matta
Nain, 6la, silkeinslag, 210x316 cm
Utrop: 32.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:43 -
7377 Matta
Orientalisk gallerimodell, 80x310 cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:57
-
7001 Matta
orientalisk, 142x245 cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:36 -
7281 Matta
orientalisk, 152x201 cm
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:54 -
6187 Matta
Orientalisk, 158x188 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:48
-
7283 Matta
orientalisk, 170x253 cm
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:01 -
7073 Matta
Orientalisk, 184x303 cm
Utrop: 3.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:34 -
7376 Matta
Orientalisk, 70x105 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:48
-
7277 Matta
orientalisk, Abedeh, 104x150 cm
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:47 -
7274 Matta
orientalisk, Afghan, 167x229 cm
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:12 -
7115 Matta
orientalisk, Figural, 131x206 cm
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:37
-
7048 Klackring med sten
18k guld. Vikt: 8,5g brutto
Utrop: 2.800 kr
Pris just nu 2.400 kr
Auktionen avslutas
13 maj kl 20:48
-
6210 Matta
orientalisk, floral dekor, 190x302 cm
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:02 -
7278 Matta
orientalisk, Galleri, 70x223 cm
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:05 -
7103 Matta
orientalisk, Galleri, Bochara, 93x340
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:32
-
7328 Matta
Orientalisk, Guldafghan, 224x305 cm
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:03 -
5334 Matta
Orientalisk, Kelim, Afghan, 84x298 cm
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:35 -
7254 Matta
orientalisk, Livets träd, 91x156 cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:28
-
7282 Matta
orientalisk, Nahavand, 170x275 cm
Utrop: 1.200 kr
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:29 -
7279 Matta
orientalisk, Pakistan, 128x182 cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:16 -
7276 Matta
orientalisk, Pakistan, 97x162 cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:55
-
6141 Matta
Ziglar Ariana, 158x222 cm
Utrop: 12.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:33 -
6140 Matta
Ziglar Ariana, 202x307 cm
Utrop: 14.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:26 -
7173 Medalj
Österrike, 18k / förgylld brons, emalj. Diameter: ..//
Utrop: 3.400 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:30
-
7012 Bestick
32 delar, Rostfritt, Nobel, Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. Längd: 12,5-22 cm
Utrop: 3.000 kr
Pris just nu 2.400 kr
Auktionen avslutas
13 maj kl 20:52
-
7394 Mockakoppar
med fat, 8 st, Musselmalet, Royal Copenhagen
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:47 -
7036 Nattygsbord
Ett par, 1950 / 60-tal, Teak. Bredd: 111 cm, djup:..//
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:12 -
7102 Nattygsbord
Ett par, 1950-tal, trä / metallunderrede, bemålade..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:26
-
6130 Nattygsbord
ett par, Rokokostil. Bredd: 50 cm, djup: 34 cm, hö..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:50 -
7349 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:15 -
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:52
-
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:29 -
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:40 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:55
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Utrop: 2.000 kr
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:55 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:19 -
6120 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:20
-
1031 Oljemålning
Axel Peter (1863-1942), Sverige. Signerad, daterad 1917, Stilleben. Olja på duk, 80x80 cm, yttermått inklusive ram: 94x94 cm
Utrop: 3.000 kr
Pris just nu 2.000 kr
Auktionen avslutas
13 maj kl 19:35
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:50 -
7368 Oljemålning
Anshelm Dahl (1897-1964), Sverige. Signerad, lands..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:56 -
6239 Oljemålning
Arne Olsson (1918-2004), Sverige. Monogramsignerad..//
Utrop: 2.000 kr
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:56
-
1031 Oljemålning
Axel Peter (1863-1942), Sverige. Signerad, daterad..//
Utrop: 3.000 kr
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:35 -
7203 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. "Inför vintern, ..//
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 1.300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:28 -
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:40
-
7213 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad, datera..//
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 1.600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:57 -
7017 Oljemålning
David Parsén (1896-1977), Sverige. Kustlandskap. S..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:05 -
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:15
-
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:36 -
7105 Oljemålning
Eric Elfwén (1921-2008), Sverige. Kvinna. Signerad..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:33 -
6162 Oljemålning
Eva Kellberg, Monogramsignerad. Olja på duk, 65x51..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:30
-
7223 Ljuskrona
oscariansk. Höjd: 90 cm
Utrop: 2.600 kr
Pris just nu 1.900 kr
Auktionen avslutas
13 maj kl 18:04
-
7371 Oljemålning
Folke Bülow (1905-1961), Sverige. Signerad, datera..//
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:51 -
7366 Oljemålning
G B Sabbatino, Signerad, mansporträtt. Olja på duk..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:37 -
7077 Oljemålning
Georg Suttner (1922-2014), Sverige. Signerad, "Blå..//
Utrop: 1.500 kr
Aktuellt bud: 3.200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:52
-
7422 Oljemålning
Georges Pierre Dieterle (1844-1937), Landskap med ..//
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:57 -
1021 Oljemålning
Gerard Pieter Adolfs (1897-1968), Nederländerna. S..//
Utrop: 12.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:24 -
1032 Oljemålning
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Fjordmotiv. Sig..//
Utrop: 2.000 kr
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:35
-
7214 Oljemålning
Gunnar Gustafsson, Fiskeläge. Signerad. Olja på pa..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:57 -
7204 Oljemålning
Harald Fredrikson (1902-1973), Sverige. "I Livets ..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:31 -
7207 Oljemålning
Harald Fredrikson (1902-1973), Sverige. Hässjor, M..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:49
-
7183 Oljemålning
Harald Fredrikson (1902-1973), Sverige. Hästar, mo..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:06 -
7290 Oljemålning
Harald Fredrikson (1902-1973), Sverige. Signerad, ..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:14 -
7237 Oljemålning
Harald Fredrikson (1902-1973), Sverige. Stadsmotiv..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:13
-
7015 Bestick
7 delar, silver, 1700-/1800-tal. Längd: 19-21,5. Vikt: 490 gr ca
Utrop: 2.200 kr
Pris just nu 1.900 kr
Auktionen avslutas
13 maj kl 18:39
-
7356 Oljemålning
Harald Norrby (f. 1928), Sverige. Vinterlandskap. ..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:03 -
7056 Oljemålning
Holger Fischer, stilleben. Signerad. Olja på duk, ..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:14 -
7021 Oljemålning
Jan Hatvani (1903-1969), Sverige. Skärgårdslandska..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:10
-
7419 Oljemålning
Johan Bladh (1893-1976), Sverige. Stilleben med ko..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:38 -
7414 Oljemålning
Johan Bladh (1893-1976), Sverige. Strilande bäck. ..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:28 -
7156 Oljemålning
Johannes Ravn (1922-1991), Norge. Gräsänder. Signe..//
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:22
-
7157 Oljemålning
Johannes Ravn (1922-1991), Norge. Signerad, datera..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:51 -
7159 Oljemålning
Johannes Ravn (1922-1991), Norge. Signerad, datera..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:36 -
7158 Oljemålning
Johannes Ravn (1922-1991), Norge. VÃ¥rvinter. Signe..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:37
-
7313 Oljemålning
Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:39 -
7306 Oljemålning
Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:04 -
7316 Oljemålning
Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:57
-
7067 Vitrinskåp
1900-tal, Holländsk modell. Bredd: 133 cm, djup: 45 cm, höjd: 201 cm
Utrop: 3.000 kr
Pris just nu 1.900 kr
Auktionen avslutas
13 maj kl 18:57
-
7287 Oljemålning
Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:18 -
7324 Oljemålning
Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:14 -
7321 Oljemålning
Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:43
-
7310 Oljemålning
Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:15 -
7289 Oljemålning
Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:47 -
7303 Oljemålning
Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:19
-
7305 Oljemålning
Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:12 -
7323 Oljemålning
Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:35 -
7302 Oljemålning
Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:11
-
7319 Oljemålning
Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:59 -
7317 Oljemålning
Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:56 -
7297 Oljemålning
Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:56
-
7407 Matsalsgrupp
9 delar. Gustaviansk stil, di 115 cm. Höjd: 74 cm + 3 iläggsskivor om 49 cm
Utrop: 3.000 kr
Pris just nu 1.900 kr
Auktionen avslutas
13 maj kl 19:35
-
7318 Oljemålning
Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:22 -
7312 Oljemålning
Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:58 -
7325 Oljemålning
Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:30
-
7294 Oljemålning
Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:17 -
7326 Oljemålning
Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:16 -
7301 Oljemålning
Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:19
-
7322 Oljemålning
Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:16 -
7304 Oljemålning
Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:52 -
7309 Oljemålning
Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:39
-
7314 Oljemålning
Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:02 -
7315 Oljemålning
Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:10 -
7296 Oljemålning
Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:34
-
6143 Matta
Kelim Afghan, 196x309 cm
Utrop: 3.000 kr
Pris just nu 1.900 kr
Auktionen avslutas
13 maj kl 19:39
-
7320 Oljemålning
Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:21 -
7288 Oljemålning
Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:08 -
7299 Oljemålning
Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. ..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:39
-
6242 Oljemålning
Oidentifierad Konstnär, 1700-tal, Porträtt, osigne..//
UTGICK
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:55 -
7018 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Kvinna med skörd, ej signe..//
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:31 -
7126 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Kvinnor med paraply. Signe..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:43
-
7291 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, träd. Ol..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:21 -
7123 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Signerad B Neuman, "Solned..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:47 -
7298 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Signerad Kihlman, mansport..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:29
-
7247 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Signerad Lasén, 1954. Olja..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:46 -
7051 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Signerad Tull, Hav. Olja p..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:07 -
7079 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Signerad, England, "Semmon..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:58
-
7073 Matta
Orientalisk, 184x303 cm
Utrop: 3.000 kr
Pris just nu 1.900 kr
Auktionen avslutas
13 maj kl 20:34
-
7111 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Signerad, vinterstad. Olja..//
Utrop: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:35 -
7352 Oljemålning
Olle Qviström, "Ho Chi Minh", oramad. Signerad. Ol..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:01 -
7351 Oljemålning
Olle Qviström, Komposition, Signerad, oramad. Olja..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:30
-
7350 Oljemålning
Olle Qviström, komposition. Signerad, daterad 1991..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:35 -
7353 Oljemålning
Olle Qviström, Stilleben med glas, signerad, orama..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:32 -
1004 Oljemålning
Pelle Åberg (1909-1964), Sverige. "Uppställning av..//
Utrop: 4.000 kr
Aktuellt bud: 3.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:18
-
6167 Oljemålning
Percy Currall Pace. Signerad, Vagn. Olja på pannå,..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:58 -
6216 Oljemålning
Tomas Mandel (f. 1923), Sverige. "Vid Åsögatan". S..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:27 -
7098 Oljemålning
Tore Nyberg (1911-1993), Sverige. "Interiör", inkö..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:25
-
7108 Oljemålning
Uno Ljungberg, Vinterstad. Signerad, daterad -47. ..//
Utrop: 300 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:05 -
7119 Oljemålningar
2 st, Oidentifierad konstnär. Bymotiv, omkring 190..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:54 -
7122 Oljemålningar
2 st, påmålade tryck, 1800-tal, yttermått inklusiv..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:50
-
7084 Vas
Edgar Böckman (1890-1981), Sverige. Höjd: 27 cm
Utrop: 2.000 kr
Pris just nu 1.700 kr
Auktionen avslutas
13 maj kl 18:09
-
6217 Oljemålningar
2 st, Tomas Mandel (f. 1923), Sverige. " Lotsgatan..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:29 -
7275 Orient bönematta
92x130 cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:55 -
7280 Orient bönematta
96x137 cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:52
-
7002 Orientmattor
ett par, 64x120 cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:36 -
7188 Pall
industridesign, metall/ trä. Höjd: 63 cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:52 -
7209 Pall
underrede i mässing med läderklädd sits, 30x30 cm...//
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:58
-
7045 Parti 1950-tal
glas + knivställ + gräddkanna mm, 11st glas. Höjd:..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:50 -
7243 Parti silver
3 delar, kakspade, sked och en tesil märkt Georg J..//
Utrop: 700 kr
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:37 -
7307 Parti silver
6 delar, Sverige, 3 skedar, 2 gafflar, en servettr..//
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:47
-
6145 Parti smycken
diverse
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:06 -
6146 Parti smycken
diverse
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:07 -
7120 Pastell
Gunnar Notini (1883-1952), Sverige. Signerad, skym..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:59
-
7101 Matta
Chi chi, Shirvan, 112x175 cm
Utrop: 1.500 kr
Pris just nu 1.700 kr
Auktionen avslutas
13 maj kl 20:46
-
7110 Pastell
Sven Lignell (f. 1927), Sverige. Signerad, kvinna,..//
Utrop: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:30 -
7189 Piedestal
metall, diameter: 25, höjd: 70 cm
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:04 -
7070 Piedestal
Stenskivor. Längd: 25 cm, djup: 25 cm, höjd: 80 cm
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:08
-
7069 Piedestal
stenskivor. Längd: 25 cm. Djup: 25 cm, höjd: 67 cm
Utrop: 400 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:36 -
7176 Piedestal
trä. Höjd: 71 cm, diameter: 20 cm
Utrop: 300 kr
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:36 -
7228 Pokalglas
1800-tal, slipad dekor med vapensköld. Höjd: 18,5 cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:57
-
7174 Ring
18k guld, med pärla & briljanter, 1908. Vikt: 2,9 ca
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:16 -
7232 Ring
18k guld, slät. Vikt: 4,2g ca
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:40 -
6218 Ring
18k guld, vitguld, "Bellatrix", med briljant 0,19c..//
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:51
-
7053 Ring
23k, slät. Vikt: 3,8g ca
Utrop: 1.800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:44 -
6196 Ritningar
4 st, Mlitaria, yttermått inklusive ram: 38x42 cm
UTGICK
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:32 -
7255 Röllakan
141x191 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:09
-
7213 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad, daterad -79, "Ödemarkssmycke". Olja på duk, 80x69 cm, yttermått inklusive ram: 84x73 cm
Utrop: 1.000 kr
Pris just nu 1.600 kr
Auktionen avslutas
13 maj kl 18:57
-
5239 Rullklaffsekre..
mahogny, 1800-tal. Bredd: 122 cm, djup: 55 cm, höj..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:56 -
5245 Salongsbord
med klaffar, 1800-tal. Bredd: 97+ 2x30. Djup: 69 c..//
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:07 -
3227 Salongsgrupp
3 delar, Louis Xvi-stil. Längd: 126 cm
Utrop: 700 kr
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:45
-
7042 Samekniv
+ ljusstake + fat, 3 delar, samearbete, horn / ten..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:07 -
7040 Samekniv
Signerad Skaltje. Längd: 27 cm
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:10 -
7041 Sameknivar
3 st, en signerad. Längd: 19-33 cm
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:45
-
7167 Satsbord
3 delar, mahogny. Bredd: 52 cm, djup: 37 cm, höjd:..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:02 -
7403 Sekretär
Barockstil Mahogny. Bredd: 95 cm, bredd: 43 cm, hö..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:05 -
7260 Sekretär
Gustaviansk stil. Bredd: 79 cm, djup: 47 cm, höjd:..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:15
-
7206 Serigrafi
Pelle Ã…berg (1909-1964), Sverige. "Sally", numrera..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:29 -
2035 Serigrafi
Roy Lichtenstein (1923-1997), USA. "Guild Hall, Ea..//
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:01 -
7154 Serveringsvagn
Rotting. Diameter: 44 cm, höjd: 83 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:01
-
7174 Ring
18k guld, med pärla & briljanter, 1908. Vikt: 2,9 ca
Utrop: 2.000 kr
Pris just nu 1.600 kr
Auktionen avslutas
13 maj kl 19:16
-
7338 Servisdelar
9 delar, Rörstrand
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:15 -
7330 Servisdelar
Rörstrand, Rainbow, Bertil Vallien (f. 1938), Sver..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:17 -
7337 Servisdelar
Rosenthal, Maria, 30 delar, ca
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:02
-
7181 Sideboard
England. Längd: 161 cm, djup: 37 cm, höjd: 81 cm
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:02 -
7179 Sifon
England. Höjd: 35 cm
Utrop: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:53 -
7421 Skål
Äggskalsporslin, Kina. Höjd: 8 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:55
-
6035 Skål
Göran Wärff (1933-2022), Sverige. Kosta. Diameter:..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:12 -
7225 Skål
Kina, Famille rose färger, omkring 1900. Diameter:..//
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:47 -
7249 Skål
Orrefors, Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. "För ..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:33
-
7044 Skål
Orrefors, Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. Ej si..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:02 -
6034 Skål på fot
Göran Wärff (1933-2022), Sverige. Kosta. Diameter:..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:11 -
7135 Skålar
5 st, Kina, Porslin. Diameter: 9-11 cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:02
-
7134 Ytterfoder
4 st, Waldemarsudde. Diameter: 13,5-26, höjd: 13-20 cm
Utrop: 1.000 kr
Pris just nu 1.500 kr
Auktionen avslutas
13 maj kl 18:06
-
1034 Skålfat
Ã…ke Holm (1900-1980), Sverige. Signerad. Stengods,..//
Utrop: 4.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:17 -
6037 Skålfat
Kina, nutida, med ställ, porslin. Diameter: 38 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:16 -
5331 Skänk
1800-tals replica, (nutida), SELVA Spanien. Bredd:..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:29
-
7035 Skänk
Sent 1800-tal, bemålad. Bredd: 111 cm, djup: 53 cm..//
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:56 -
7348 Skåp
1800-tal, Furu, 113. Djup: 46 cm, höjd: 155 cm
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:10 -
7286 Skrin
Allmoge, 1700-tal. Längd: 27 cm
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:17
-
7234 Skrivmaskin
Olivetti, 1930-/40-tal, 23x27 cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:39 -
7026 Skulptur
Afrodite, konstmassa. Efter antiken, Höjd: 22 cm
Utrop: 300 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:48 -
7386 Skulptur
Alla Eberling, "Tor" järn. Signerad AB-67. Höjd: 1..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:25
-
7392 Skulptur
Allan Ebeling (1897-1975), Sverige. Smed. Signerad..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:27 -
7372 Skulptur
Asien, metall. Höjd: 20 cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:35 -
7086 Skulptur
Bengt Orup (1916-1996), Sverige. Glas. Höjd: 20 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:21
-
7210 Färglitografi
Lennart Jirlow (1936-2020), Sverige. Stilleben. Signerad, numrerad 306/350. Färglitografi, bildmått: 52x38 cm, yttermått inklusive ram: 70x54 cm
Utrop: 2.000 kr
Pris just nu 1.500 kr
Auktionen avslutas
13 maj kl 18:25
-
7388 Skulptur
björn, glaserad stengodslera. Höjd: 19 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:23 -
7027 Skulptur
Bodhisattva, Metall. Bemålat, metall. Höjd: 23 ca
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:38 -
6139 Skulptur
Eric Elfwén (1921-2008), Sverige. Signerad (otydli..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:15
-
6036 Skulptur
Herend, Ungern, flicka, porslin. Höjd: 37 cm
Utrop: 700 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:14 -
7387 Skulptur
i from av vaser, Spanien, glaserad stengodslera. H..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:50 -
7329 Skulptur
konstglas, Chip Scarborough, Signerad. Höjd: 37 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:08
-
7252 Skulptur
Lars Wall, smide. Höjd: 32 cm
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:49 -
7028 Skulptur
Lenin, metall. Höjd: 16 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:25 -
7253 Skulptur
Lisa Larson (1931-2024), Sverige. All Världen barn..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:09
-
7029 Skulptur
Nils Bjerstedt. Fågel "Vattenrall", bemålat trä. L..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:01 -
7347 Skulptur
Nisse Zetterberg (1910-1986), Sverige. Signerad NZ..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:50 -
7024 Skulptur
Oidentifierad konstnär. Signerad A Söderström, met..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:48
-
1032 Oljemålning
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Fjordmotiv. Signerad. Olja på duk, 34x40 cm, yttermått inklusive ram: 37x43
Utrop: 2.000 kr
Pris just nu 1.500 kr
Auktionen avslutas
13 maj kl 18:35
-
7362 Skulptur
Oiva Toikka (1931-2019), Finland. Iittala. Signera..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:33 -
1018 Skulptur
Sven Lundqvist (f. 1918), Sverige. Man till häst, ..//
Utrop: 4.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:58 -
7023 Skulptur
Teak, Johnny Hoffman, Sweden. Höjd: 21 cm
Utrop: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:42
-
7032 Skulptur
terrakotta, bemålad, gosse & gäss, Tyskland. Höjd:..//
Utrop: 400 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:31 -
7030 Skulptur
Thailand, mässing, träsockel. Höjd: 27 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:22 -
6106 Skulpturer
4 st, Dag Stille (1912-1987), Sverige. Glaserad st..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:00
-
7198 Slagbord
1900-tal, furu. Bredd: 54 + 2x57, djup: 110 cm, hö..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:12 -
7010 Smyckesgarnityr
silver, 4 delar, Halsband + armband + 1 par örhäng..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:48 -
7059 Smyckeskrin
Lackarbete, Hongkong. Längd: 30 cm. Djup: 21 cm, h..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:08
-
7004 Snapsglas
6 st, Iittala, Gaissa, design: Tapio Wirkkala (191..//
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:47 -
7186 Soffa
1800-tal, trä, pluggad. Längd: 114 cm
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:22 -
6180 Soffa
3-sits, klädd med Bakertyg, Lotus. Längd: 200 cm
Utrop: 6.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:25
-
7232 Ring
18k guld, slät. Vikt: 4,2g ca
Utrop: 2.000 kr
Pris just nu 1.500 kr
Auktionen avslutas
13 maj kl 18:40
-
7405 Soffa
Badkarsmodell, Gustaviansk stil. Längd: 151 cm
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:45 -
7160 Soffa
Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Samsas. Längd:..//
Utrop: 4.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:40 -
6117 Soffa
röd velourklädsel. Längd: 205 cm. Djup: 86 cm. Höj..//
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:18
-
7175 Soffbord
Butlers tray. Bredd: 77 cm, djup: 56 cm, höjd: 45 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:33 -
7152 Soffbord
Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Ovalen. Bredd:..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:32 -
7068 Soffbord
Intarsia, Mässingslist. Bredd: 94 cm, djup: 63 cm,..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:49
-
7265 Soffbord
målat. Diameter: 80 cm, höjd: 60 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:10 -
5057 Soffbord
nutida, diameter: 78, höjd: 45 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:43 -
7285 Soffgrupp
4 delar, Yngve Ekström (1913-1988), Sverige. Swede..//
Utrop: 8.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:28
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:28 -
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Utrop: 6.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:32 -
7409 Spegel
+ konsolbord, med stenskiva, Rokokostil. Höjd: 140..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:48
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja på duk, ej signerad, intygad a tergo, sterbhusstämpel och signatur, yttermått inklusive ram: 71x56
Utrop: 2.000 kr
Pris just nu 1.500 kr
Auktionen avslutas
13 maj kl 18:55
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:38 -
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:20 -
7266 Spegel
1920-tal, 118x41 cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:10
-
7129 Spegel
1940-/50-tal, Rotting, yttermått inklusive ram: 57..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:43 -
7273 Spegel
68x56 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:17 -
7272 Spegel
Förgylld ram, 97x66 cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:29
-
7195 Spegel
omkring 1900. Längd: 124x77 cm
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:19 -
7097 Spegel
Rokokostil, nutida. Höjd: 63 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:28 -
7230 Spegel
Sent 1800-tal, bemålad. Längd: 71 cm. Höjd: 78 cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:57
-
7095 Spegellampetter
ett par, Trä. Höjd: 31 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:28 -
7261 Spelbord
1880-tal. Bredd: 89 cm, djup: 44x2 cm, höjd: 79 cm
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:55 -
7410 Spelbord
på pelarfot, mahogny. Bredd: 86 cm, bredd: 2x43 cm..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:30
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, daterad 72, "Arctic Endeavour Halifax. NS". Akvarell, bildmått: 48x40 cm, yttermått inklusive ram: 76x62 cm
Utrop: 2.000 kr
Pris just nu 1.500 kr
Auktionen avslutas
13 maj kl 19:06
-
5246 Stol
Afrikana
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:11 -
6161 Stolar
ett par, Svanmodell
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:24 -
7099 Sybord
1800-tal. Bredd: 50 cm, djup: 37 cm, höjd: 72 cm
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:12
-
6200 Sybord
mahogny, 1800-tal. Diameter: 47 cm, höjd: 77 cm
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:41 -
7168 Sybord
omkring sekelskiftet 1900. Bredd: 55 cm. Djup: 37 ..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:26 -
7194 Sybord
pelarfot, omkring 1900, björk, diameter: 43, höjd:..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:02
-
7037 Syltkrukor
2 st, modell större, Rörstrand. Höjd: 24-34 cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:10 -
7267 Taburetter
ett par
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:31 -
7033 TÃ¥gset
4 delar, BRIO, 1950-tal, lok + 3 vagnar. Trä, Läng..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:08
-
7061 Takarmatur
+ bordslampsskärm, Marimekko, "Unikko", Maija Isol..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:15 -
7022 Takarmatur
Belid, metall, Dia 42 ca
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:34 -
7200 Takarmatur
majolika, fd fotogen, diameter: 50 ca
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:45
-
7221 Litografisk affisch
Picasso, "Cote de azur", oramat löst blad, oramad, Henri Duchamps lith, 99x66 cm. Ej signerad
Utrop: 2.000 kr
Pris just nu 1.500 kr
Auktionen avslutas
13 maj kl 20:14
-
7358 Takarmatur
Maria Theresia, prismor, höjd: 46 cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:56 -
7359 Takarmatur
Maria Theresia, prismor, höjd: 50 cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:02 -
7091 Takarmatur
mässing, 1800-tal, diameter: 31 cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:23
-
7060 Takarmatur
med prismor, röd, glas & plast. Höjd: 50 ca
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:03 -
7171 Takarmatur
med prismor. Höjd: 60 cm
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:33 -
7284 Takarmatur
Metall, 1930-/40-tal, höjd: 54 cm
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:47
-
7141 Tallrikar
12 st, Villeroy & Bosh. Corpo. Diameter: 24 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:07 -
6104 Tallrikar
2 st, Kina, Blåvita. Diameter: 22 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:58 -
7333 Tallrikar
Rosenthal, 23 delar. Diameter: 28 cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:36
-
7007 Tamburmajor
mässing. Höjd: 175 cm
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:34 -
7344 Tändsticksaskh..
Firma Svenskt Tenn, 1944. Längd: 12 cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:41 -
7201 Tekanna
Kina, 1800-tal. Höjd: 14 ca
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:02
-
7155 Matservisdelar
Royal Copenhagen, Blå Blomst, 28 delar
Utrop: 2.000 kr
Pris just nu 1.500 kr
Auktionen avslutas
13 maj kl 20:45
-
7147 Temuggar med fat
2 st, Lomonosov, Ryssland, Cobalt net. Höjd: 11 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:13 -
7058 Textil
Floral dekor, Bloomcraft, ca 5 m
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:59 -
7148 Tillbringare
England, Keramik. Höjd: 25 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:38
-
7379 Trädgårdssoffa
Ormbunke, gavlar i vitmålad gjutmetall, sits i trä..//
Utrop: 3.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:40 -
7380 Trädgårdssoffa
Ormbunke, gavlar i vitmålad gjutmetall, sits i trä..//
Utrop: 3.000 kr
Aktuellt bud: 2.600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:58 -
7227 Trädgårdsstolar
4 st, metall
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:25
-
7182 Traktörpannor mm
8 delar, Koppar / mässingshandtag
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:32 -
7083 Träsnitt
Annie Bergman (1889-1987), Sverige. Signerad, numr..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:40 -
6050 Tusch
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Känn dig själf..//
Utrop: 700 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:57
-
7342 Väggarmatur
Luxus Vittsjö. Längd: 70 cm
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:46 -
7341 Väggarmaturer
ett par, Hemi, Klot-3, höjd, 24 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:38 -
7075 Vägghylla
Marcel Siard, Kartell, Italien, 1965 ca, röd plast..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:02
-
6239 Oljemålning
Arne Olsson (1918-2004), Sverige. Monogramsignerad, "Valörspel". Olja på duk, yttermått inklusive ram: 56x67 cm
Utrop: 2.000 kr
Pris just nu 1.500 kr
Auktionen avslutas
13 maj kl 20:56
-
7104 Väggpendyl
Rokokostil. Höjd: 60 cm
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:59 -
7411 Väggskulptur
Allan Ebeling (1897-1975), Sverige. Kvinna med amf..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:08 -
7404 Väggvitrinskåp
Rokokostil. Bredd: 84 cm, bredd: 25 cm, höjd: 71 cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:39
-
7100 Vagnslykta
höjd: 38 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:04 -
7202 Vas
+ kanna + burk med lock, 3 delar, Kina. Höjd: 13-2..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:32 -
7084 Vas
Edgar Böckman (1890-1981), Sverige. Höjd: 27 cm
Utrop: 2.000 kr
Aktuellt bud: 1.700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:09
-
7224 Vas
Kina, omkring 1900. Höjd: 24 cm
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:58 -
7113 Vas
Orientalisk. Höjd: 49 cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:24 -
7374 Vas
Rörstrand, Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverig..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:17
-
7137 Vas
Rörstrand, Jugend, Nils Emil Lundström (1865-1960)..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:47 -
7136 Vas
Royal Copenhagen. Höjd: 42 cm
Utrop: 1.200 kr
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:40 -
7047 Vas
Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Tulpan..//
Utrop: 400 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:07
-
7163 Vas
Wilhelm KÃ¥ge (1889-1960), Sverige. Argenta, Gustav..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:44 -
6245 Vaser
+ ljusstake, 3 delar, Bertil Vallien & Ulrica Hydm..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:31 -
7067 Vitrinskåp
1900-tal, Holländsk modell. Bredd: 133 cm, djup: 4..//
Utrop: 3.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:57
-
7184 Vitrinskåp
England, 1930-tal, halvmåne, mahogny. Bredd: 88 cm..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:20 -
7383 Ytterfoder
3 st, Waldemarsudde. Höjd: 15,5 cm
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:46 -
7134 Ytterfoder
4 st, Waldemarsudde. Diameter: 13,5-26, höjd: 13-2..//
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:06
-
7133 Ytterfoder
5 st, Waldemarsudde. Diameter: 10-16, höjd: 9,5-15 cm
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:55